У Полтавській обласній організації Національної спілки письменників України відбулася зустріч юних митців зі Львова та Закарпатської області, членів Міжнародної дитячої громадської організації «Мала а

Талановиті діти з Західної України приїхали на запрошення переможця цьогорічного Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я», полтавця Сашка Лаврентьєва.

Щорічно у селі Рекіти, що на Закарпатті, проводиться Міжнародний дитячий фестиваль «Рекітське сузір’я», заснований Малою академією літератури і журналістики – МАЛіЖ. В цьому році його переможцем став полтавський восьмикласник Сашко Лаврентьєв. Саме він і висунув ідею запросити своїх закарпатських друзів до духовної столиці України – Полтави. МАЛіЖ та громадська організація «Просвіта» підтримали ініціативу юного митця, і група з 7 дітей з Західної України побачила місто, з якого на весь світ лунали голоси Івана Котляревського, Миколи Гоголя та Панаса Мирного. Такі заходи, за словами голови Полтавського обласного об'єднання Товариства української мови «Просвіта» Миколи Кульчинського, є дуже важливими.

Сашко Лаврентьєв – саме з таких талановитих молодих людей. Судіть самі – перемогти на фестивалі, де зібралися діти з майже усієї України та делегації з-за кордону – під силу далеко не кожному. Найскладніше, за словами полтавця, було опанувати себе, не хвилюватися і виступити на належному рівні. Головне, що Сашко здобув на конкурсі, – це не приз, а нові друзі, цікавий досвід та натхнення.

Гості з Західної України, як вони самі висловилися, закохалися у Полтаву з першого погляду. Після декількох екскурсій містом обдаровані діти вирішили присвятити йому деякі свої твори. Роман з того самого села Рекіти, який пише вірші, пісні та грає на скрипці, навіть склав декілька віршів та коломийок про Полтаву.

Стрічка новин