Житловий фонд Полтави більш ніж на 92% забезпечений тепловими лічильниками

Лише за минулий рік 734 будинки обласного центру були облаштовані приладами обліку теплової енергії. Роботи з їхнього встановлення тривають і в поточному році, запевняють на підприємстві «Полтаватеплоенерго». Лічильники самі по собі не зменшують суми в платіжках за опалення. Проте, за умови раціонального користування тепловою енергією в побуті досягти економії вдається, кажуть фахівці.

10 квітня у Полтаві закінчився опалювальний сезон. Упродовж нього більшість містян сплачувала обласному комунальному підприємству «Полтаватеплоенерго» за послугу опалення, відповідно до показників будинкових приладів обліку теплової енергії. Такими лічильниками на сьогодні оснащено понад 92% об'єктів житлового фонду міста. 

Роман Кашин, заст. генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- В середньому споживачі, які мешкають у будинках з тепловими лічильниками, сплачують на 15% менше. Але слід зауважити, що це – середнє значення, тому що є будинки, які сплачують більше. Така кількість будинків незначна, але вони є. Це в основному будинки малої поверховості.

Усе через те, говорить Роман Кашин, що у будинках малої поверховості питоме споживання теплової енергії є більшим. Тобто, для підтримання у житлових приміщеннях малоповерхових будинків регламентної температури необхідна більша кількість тепла, ніж у багатоквартирних висотках, які переважають у Полтаві. Проте не лише кількість поверхів впливає на цифри у платіжках. Значення також має і раціональне користування тепловою енергією. 

Роман Кашин, заст. генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Це залежить від стану огороджувальних конструкцій, від температури зовнішнього повітря, від періоду нарахування, від температури внутрішнього повітря, яке утримується в будинку. Тому що нормативна температура – це 18 градусів, а підвищення на кожен градус температури в приміщенні – це збільшення споживання на 5% згідно з оплатою.

Відтак виникають ситуації, коли мешканці однакових за поверховістю і конструктивними особливостями будинків сплачують за отримані послуги опалення по-різному. В одному – є додаткове утеплення, в іншому – немає; одні звикли да температури в оселях +25°С і вище, а інші комфортно себе почувають і при +20°С; в одних – місця загального користування утеплені, в інших – ні. Подбати про заходи з енергоефективності у своїх житлових багатоповерхівках на підприємстві «Полтаватеплоенерго» радять вже цього літа. Міжопалювальний сезон – також час, коли теплоенергетики перевіряють стан технологічного обладнання котелень, а також виконують ремонт та повірку контрольно-вимірювальних приладів, водомірів і потужних будинкових теплолічильників. Опікується виконанням цих робіт виробничо-метрологічна лабораторія підприємства.

Людмила Єршова, начальник виробничо-метрологічної лабораторії ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Повірку наших приладів проводять представники «Полтавастандартметрологія» на нашому обладнанні. Через руки наших працівників проходять за рік тисячі приладів різних типів, різних напрямів, які дуже потрібні на наших котельнях для їхньої роботи.

Також у метрологічній лабораторії «Полтаватеплоенерго» повіряють і побутові водолічильники. На підприємстві говорять, що водоміри холодної і гарячої води встановлюються разом і мають однакові міжповірчі інтервали – раз на 4 роки. Сама ж повірка, наголошують на підприємстві, ніколи безкоштовною не була. Просто до 31 грудня 2017 року її вартість входила до структури тарифу на гарячу воду і не потребувала додаткових витрат від споживача. Із зазначеної дати повірку лічильників гарячої води споживачі мають виконувати власним коштом. На сьогодні цим займається «Полтававодоканал», ТОВ «Еталон-АСП» і, за умови їх доставки, метрологічна лабораторія «Полтаватеплоенерго». 

Лічильники гарячої та холодної води «Полтававодоканал» демонтує, повірить, поставить на місце та опломбує за 349,06 грн. А ТОВ «Еталон-АСП» повіряє ті ж прилади обліку води без демонтажу на місці їх встановлення – за 300 грн. Також споживачі можуть зменшити витрати на проходження повірки: власними силами зняти лічильники та доставити їх до метрологічної лабораторії «Полтававодоканалу» або «Полтаватеплоенерго», завчасно замовивши розпломбування та опломбування лічильників у «Полтававодоканалі» (послуга безкоштовна). Вартість одночасної повірки 2 приладів метрологічними лабораторіями за умови доставки власними силами: «Полтававодоканал» – 106,62 грн; «Полтаватеплоенерго» – 95,88 грн.

Незалежно від того, хто виконує роботи з повірки лічильників, кінцевим результатом є свідоцтво про проходження державної повірки, видане ДП «Полтавастандартметрологія».

Стрічка новин