128 заходів для запобігання ВІЛ/СНІДу провели у місті

Про свою роботу прозвітували 40 юних тренерів. Усі вони – студенти полтавських професійно-технічних училищ, які пройшли спеціальне навчання зі спеціалістами благодійної організації «Світло надії», а зараз розповідають про це одноліткам у рамках програми «Рівний – рівному».

Дмитро Колпаченко – юний тренер. Сьогодні разом з командою він звітує про свою роботу, направлену на профілактику ВІЛ-інфекції. Кілька місяців тому юнак разом з друзями прийняв рішення не лише самому дізнаватися більше про інфекцію та способи її передачі, а й розповідати про це одноліткам.

Дмитро Колпаченко, тренер

- Ми провели 12 заходів, 8 з яких ми провели у своєму коледжі, 4 ми провели за межами коледжу. Нас запрошували у школи як Полтави, так і Полтавської області.

Під час діалогів з учнями шкіл тренери говорили про міфи, що існують навколо хвороб. Серед найдивніших вони називають передачу ВІЛ через комарів та поцілунки. Усього такі самі підлітки, як Дмитро, провели 128 заходів. Вони відбувалися у школах, навчальних закладах та просто на вулиці. Завдячуючі роботі юних тренерів, більше про ВІЛ та СНІД дізналося понад 3320 осіб.

Віктор Шилов, керівник підліткового центру «Lighthouse» БО «Світло надії»

- Презентують, які методи вони використовували, як це допомогло чи які зміни їх робота мала впродовж проведення заходів. Ми почуємо різні історії, які складності були, чи навпаки, які вони мали нові навички.

Роботу десяти команд з професійно-технічних училищ оцінює журі. До останнього увійшли не лише представники благодійної організації «Світло надії» та Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, а й молодий чемпіон БО «Світло надії».

Дар'я Пшичкіна-Фирсова, молодий чемпіон БО «Світло надії»

- Основними принципами навчання, особливо серед молоді, це було навчити їх застосовувати метод «Рівний-рівному» при проведенні профілактичних заходів з ВІЛ-інфекції у їх навчальних закладах.

На важливості подібних акцій наполягають і лікарі.

Тетяна Голубєва, лікар центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом

- Саме молодь повинна задуматись про своє життя, повинна зробити все для того, щоб знизити ризик епідемій особливо небезпечних хвороб і ризики наркоінфікування.

Кожен з юних тренерів отримав не лише досвід під час організації та проведення заходів, а й грамоти та символічні подарунки.

Стрічка новин