“Он на горі мак, на долині мак”: поліція попереджає про відповідальність за нелегальний посів рослини

“Он на горі мак, на долині мак”: поліція попереджає про відповідальність за нелегальний посів рослини

На Полтавщині, як і по усій країні, розпочався комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак». Триватиме відпрацювання з травня по вересень.

Поліція попереджає – за нелегальний посів маку та конопель законом передбачена кримінальна відповідальність.

Правоохоронці постійно вживають заходів з протидії наркозлочинності, а у цей період особливу увагу приділяють виявленню та знищенню незаконних посівів маку і конопель.

"Шановні громадяни! Якщо ви володієте інформацією щодо фактів вирощування нарковмісних рослин, повідомляйте до чергових частин територіальних відділів та відділень поліції або  102. Пам’ятайте, що дії, пов’язані із незаконним обігом наркотичних речовин, караються законом", - наголошують у поліції.

Стаття 307 КК України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від чотирьох до дванадцяти років із конфіскацією майна.

Стаття 309 КК України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» передбачає покарання від штрафу до ув’язнення на строк до восьми років.

Стаття 310 КК України «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель» - карається штрафом, або обмеженням волі, або позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Стрічка новин