Полтавський військовий шпиталь отримав гуманітарну допомогу зі Штатів

Волонтери із містечка Рочестер передали медичне приладдя хірургічному відділенню закладу. Шпріци, крапельниці, стерильні серветки – загалом розхідний матеріал, у якому шпиталь має щоденну потребу.

Цей вантаж подолав тисячі кілометрів, аби в Полтаві врятувати чиєсь життя. Гуманітарна допомога з Америки надійшла до військового шпиталю.

Олександра Сиротенко, координатор ГО «Команда небайдужих»

- Допомога від громади Рочестера (США) надходить у полтавський шпиталь вдруге. Але вперше за сприяння двох організацій: благодійної організації «Вефіль» з Івано-Франківська і ГО «Команда небайдужих», яка знаходиться у Полтаві. Тобто, ми вдвох займалися доставкою, транспортуванням цього вантажу.

У містечку Рочестер, розповідає Олександра Сиротенко, – велика українська громада, яка постійно підтримує зв'язок зі своєї малою батьківщиною. З 2014 року американці не лише надсилають медичну «гуманітарку», а й опікуються самими учасниками бойових дій, їхньою реабілітацією. Загалом доставка такого вантажу у волонтерів займає чимало часу.

Олександра Сиротенко, координатор ГО «Команда небайдужих»

- Багато бюрократичних моментів. Це і оформлення документів, і розмитнення вантажу, тому що все це офіційно надходить із Америки в Україну. Його перевіряє митна служба, і потім ми також по документах, по актах прийому-передачі передаємо на відповідні установи.

У пакунках – лише найнеобхідніше для роботи хірургів.

Микола Борисенко, начальник хірургічного відділення Полтавського військового шпиталю 

- Там розхідні матеріали такі, як стерильні серветки, одноразові системи, одноразові шприци, деякі розхідники до коагулятора діатермічного. Це все те, що ми використовуємо у своїй роботі, і воно ніколи не зайве у хірургічному стаціонарі.

На сьогоднішній день у хірургічному відділенні перебуває 50 хворих. Серед них – учасники Операції об'єднаних сил, ветерани військової служби, учасники бойових дій.

Стрічка новин