30% жінок у Верховній раді – запорука успішності країни

Аби країна демонструвала високі результати розвитку, необхідно, щоб у Верховній раді було хоча б 30% жінок. Про це повідомили на Всеукраїнській тематичній науково-практичній конференції, що пройшла у Полтаві. Окрім цього, присутні обговорили переваги застосування правильної гендерної політики та підходів до формування бюджетів.

Соціальна справедливість, економія коштів та ефективність їх використання – це переваги застосування гендерного підходу при формуванні державного та місцевих бюджетів. Про особливості їх запровадження розповідали держслужбовцям Полтавщини на Всеукраїнській тематичній науково-практичній конференції. 

Вікторія Курилко, директор ГО «Інститут гендерних трансформацій»

- Сьогоднішня науково-практична конференція має на меті, по-перше, інформувати людей, які приймають рішення, – це, в першу чергу, державні службовці, щодо того, який економічний сенс має гендерна рівність, що дасть для місцевого соціально-економічного розвитку запровадження такого інноваційного механізму, як гендерне бюджетування.

На конференції виступали фахівці, які розкривали різні теми, пов’язані із соціальною рівністю. Зокрема, віце-директор Cпілки жінок «Чураївна» Ольга Якубенко розповіла, як впливає гендерна політики на сталий розвиток країни. 

Олена Якубенко, віце-директор Cпілки жінок «Чураївна» 

- Гендерні паритети, якщо вони вірно встановлені, в будь-якій державі впливають дуже позитивно. Вже доведено, якщо в будь-якому парламенті жінок хоча б 30%, то це вже соціально-орієнтований парламент. Якщо 50%, то країна показує надзвичайно високі результати розвитку.

В Україні, додала Олена Якубенко, нарізі немає правильної кадрової політики. У Верховній раді представлено тільки 12% жінок. Проте, плюс в тому, що зараз країна почала звертати увагу на питання гендерної рівності.

Олена Якубенко, віце-директор Cпілки жінок «Чураївна»

- Хоча б те, що Україна робить спроби просування жінок на різні посади, хоча вони займають лише такі, там, де потрібно працювати на рівні спеціаліста, але вже позитивно, що такі спроби робляться.

Знання про гендерну рівність важливе не тільки для держслужбовців, а й для всіх українців, переконаний директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, адже вони є користувачами державних коштів.

Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів ОДА

- Принцип справедливості і неупередженості. Це, тобто, справедливого розподілу всіх суспільних благ між всіма членами суспільства. От виходячи з цього, формується бюджетна система України. І тендерний аспект – це один із цих аспектів.

Подібні інформаційні зустрічі організатори планують провести в районах та об'єднаних територіальних громадах.

Стрічка новин