У Полтаві відкрили пам'ятний знак на честь 100-річчя прикордонних військ

Розташувався він у парку воїнів-інтернаціоналістів. Навколо створення цього пам'ятника об'єдналися громадські організації, підприємці, небайдужі полтавці. У такий спосіб вони віддали шану тим, хто в різні часи захищав кордони батьківщини: чи-то в період війни в Афганістані, чи-то під час бойових дій на Сході України.

На їхніх головах – зелені кашкети, а на плечах – військова форма. Полтавці, які служили у прикордонних військах, приміряють старі мундири. Сьогодні вони – лікарі, підприємці, будівельники, проте об'єднує цих чоловіків те, що у різний час вони стояли на сторожі недоторканості меж своєї Батьківщини. Зустрічаються у парку воїнів-інтернаціоналістів на відкритті пам'ятного знаку на честь 100-річчя прикордонної служби. 

Валентин Кобель, старшина прикордонних військ Імам-Сахіб

- Хотіли б якось увіковічнити загиблих, які загинули в Афганістані, а на сьогоднішній день гинуть у зоні АТО. Так на сьогоднішній день по Україні маємо 70 прикордонників, які загинули, боронячи нашу землю. І три прикордонника – з Полтави.

Рік тому з'явилася ідея цього пам'ятного знаку, а цієї весни її вдалося реалізувати.

Володимир Корнійчук, депутат Полтавської міської ради

- На 99-ту річницю ми тут зібралися. Стояли вже прикордонні стовпи і був банер тимчасовий, для того, щоб встановити пам'ятний знак. Прикордонники Сап'ян Микола Іванович та Кобель Валентин Анатолійович прийшли до мене в організацію, кажуть: «Допоможіть поставити пам'ятний знак».

Допомагали, зізнаються ініціатори встановлення пам'ятника, хто чим міг. Одні забезпечили транспортом, інші подбали про надання гранітної брили та створення ескізів майбутнього знаку.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Найважливіше те, що тут об'єдналися громадські організації Шевченківського району, громадські організації учасників бойових дій разом із підприємцями. Звичайно, що це такий приклад, що якщо не дивитися на якісь обставини, не чекати, поки в бюджеті закладуть кошти, але якщо працювати, закликати до об'єднання, то тоді ми маємо результат.

Після урочистого відкриття пам'ятного знаку прикордонники, як і в молоді роки, пройшлися однією колоною. Не обійшлося і без традиційних стройових пісень. А після цього на всіх присутніх чекала смачна польова каша.

Стрічка новин