Кілька сотень полтавців долучилися до Велодня

Останній щороку відбувається у нашому місті наприкінці травня. В його рамках власники двоколісного транспорту збираються разом, аби звернути увагу водіїв до своїх прав як учасників дорожнього руху, а також нагадати владі про необхідність розвитку велоінфраструктури у місті.

Крістіна Брігіда, журналіст

- На велосипеді з вітерцем: у суботу в Корпусному парку – найбільша концентрація власників роверів найрізноманітніших конфігурацій. Усі вони – учасники всеукраїнського Велодня.

На своєму двоколісному гірському з компанією друзів у Велодні участь бере Дмитро. У свої 11 має вже значний стаж «за кермом».

Дмитро Дємідов, учасник Велодня у Полтаві

- Мені в 6 років купили «велік». Я його вже змінив. Це – інший. Навчив мене батько кататися. Оце зараз мені 11,5 років, виходить, катаюся.

Свій велосипед Дмитро використовує для прогулянок, поїздок в магазин та на річку. Він – щодня у русі. Так само не дають нудьгувати своїм роверам інші учасники Велодня. Обирають цей вид транспорту за його зручність, доступність та економічну привабливість з огляду на автобуси і маршрутки. Розповісти про все це і покликаний  Велодень.

Юрій Репало, представник ГО «ВелоПолтава»

- Показує масовість велосипедистів, що велосипед – це також вид транспорту: і доступний, і легкий, і корисний для кожного громадянина.

Цей день, кажуть організатори, – також гарна можливість нагадати про  проблеми велосипедистів.

Валерій Нурумов, голова ГО «ВелоПолтава»

- У нас в місті немає інфраструктури. І тому це дуже сповільнює кількість велосипедистів, які могли долучитися до пересування на велосипеді. Тому для цього ми показуємо, щоб більше будували доріжок, ставили парковок. Тому що автомобілі і маршрутки зайняли всі дороги, але ми – такі ж самі учасники дорожнього руху, і теж вимагаємо нас поважати.

Велодень-2018 зібрав кількасот полтавців. Серед них були й такі, які творчо підійшли до свого образу. Пані Ірина обрала піратський костюм.

Ірина Комишан, учасниця Велодня

- Була об'ява, що в костюмах бажано. Так буде веселіше. Тому я вирішила одягти цей костюм. Чому піратський? Зразу мені до рук потрапила ця шляпа з перукою, а далі дозбиралося все інше.

Отак з гарним настроєм та вигуками на підтримку велоруху колона вирушила навколо Корпусного парку. Далі за їхнім маршрутом була вулиця Соборності та Дендропарк.

Стрічка новин