Троїцька субота: що потрібно робити

Троїцька субота: що потрібно робити

26 травня православні християни святкують Троїцьку батьківську суботу, а день Святої Трійці випадає відповідно на неділю, 27 травня.

У православ'ї Трійця входить в число дванадесятих (12 найважливіших крім Пасхи) свят. У цей день віруючі приходять до храмів на особливу вселенську панахиду – "Пам'ять чинена всіх від віку спочилих православних християн, отців і братів наших".

Сайт Сегодня.Lifestyle пише, як провести Троїцьку батьківську суботу 26 травня, а також про традиції, обряди, заборони цього дня.

У поминальну суботу після ранкового походу в храм прийнято відвідувати могили померлих родичів і друзів. У цей день могили прикрашають квітами і зеленню і влаштовують ритуальні трапези.

Народні прикмети на 26 травня

У цей день відзначали, що теплі вітри приносять комарів та інших комах.

Якщо комарі з'явилися – прикмета до того, що хороша погода встановиться.

Багато комарів – буде багато грибів

Комарів в цей день і до 22 червня вбивати не можна, оскільки їх може стати ще більше.

Ластівки і стрижі 26 травня літають по небу у великій кількості – скоро настануть теплі дні.

Якщо людина народилася в день 26 травня, то вона буде уїдливою і гострою на язик.

Що не можна робити в цей день

Жінкам заборонялося шити, в'язати, прясти, прати, прибирати в будинку, особливо підмітати хату. Існувала приказка: "З Троїцької суботи три дні не метуть, а на четвертий в будинку прибирають".

Під забороною прогулянки лісом. Також в цей день не прийнято було працювати в полі і в городі.

На кладовищі не можна говорити погано про покійних. У цей день взагалі рекомендується утриматися від подібних слів, де б ви не знаходилися.

У Троїцьку суботу не рекомендується сваритися, конфліктувати, з'ясовувати стосунки – особливо на кладовищі або в храмі.

Не рекомендується в цей день палити, пити, вживати продукти тваринного походження – м'ясо, рибу, яйця, молочні продукти і морепродукти.

Купання в цей день під суворою забороною, та й взагалі дуже близько до води підходити не слід. Забороняється також прати і занадто активно вмиватися, вважається, що це може спонукати русалок разом з водяним потягти ослушника на дно.

Стрічка новин