Рятувальниця за збігом обставин

Гуляючи з чотирирічним сином у селі Розсошенці, жінка почула крик про допомогу та врятувала чоловіка, який тонув. Рибалці несподівано стало зле, тож, впавши у воду, він не зміг дати собі ради. До рятувальної операції долучився і чотирирічний Марк.

Дарія Тутко мешкає на околиці Полтави. Тут проводить і свій вільний час. Вдень 24 травня жінка гуляла поблизу ставка зі своїм чотирирічним сином Марком, коли почули дивні звуки.

Дарія Тутко, врятувала рибалку

- Тихенько почули звук, звук чоловіка. Ми навіть одразу не звернули уваги, тому що рибалки взагалі тут часто бувають. Може, думаю, просто спілкуються люди, й все.

Вже за кілька хвилин жінка зрозуміла, що їй не почулося. Біля сусіднього берега у воді лежав чоловік. 

Жінка розповідає про все на місці події: «Тут, де ми стоїмо, були речі рибалки, а там, біля берега одразу, було тіло»

Чоловік лежав у воді обличчям донизу, вже без ознак життя. Дарія запевняє: найбільше боялася, що чоловік вже мертвий, а вона не хотіла б, щоб маленький Марк бачив це. Але надію не втрачала, тож взялася рятувати 66-річного чоловіка.

Дарія Тутко, врятувала рибалку

- Сказала дитині стояти на березі, сама кинулась, перевернула людину. Дивлюсь – вона вже не дихає. Я припідняла її, почала стукати її, щоб воду виштовхнути.

Чоловіку пощастило: Дарія, яка врятувала його, працює лікарем, тож не розгубилася. Хоча, зізнається, вперше рятує людину, не маючи при собі жодних медичних засобів. Участь у так званій «рятувальній операції» взяв й чотирирічний Марк. Хлопчик, не розгубившись, почав кликати на допомогу, а також, знайшовши рушник, підклав його під голову чоловіку. На місце події прибули й рятувальники разом з машиною екстреної допомоги. Вони відзначають правильні дії жінки.

Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС у Полтавській області

- Дії Дарії були, звісно, правильними, вона не розгубилася, вона діяла правильно, рішуче, і тому вдалося врятувати життя людини. Ми зі своєї сторони, наша служба, буде готувати документи в рамках Всеукраїнської акції «Герой рятівник року» нагородити її за такий мужній вчинок.

Сьогодні стан врятованого чоловіка стабільний, він продовжує лікування в одній з місцевих лікарень. Найімовірнішою причиною його падіння у воду називають серцевий напад.

Стрічка новин