Літературно-меморіальний музей Володимира Короленка запрошує на унікальну виставку інкрустованих соломкою картин, виготовлених полтавським аматором Едмундом Грабом

Експозиція цінна й тим, що до кожної своєї роботи майстер доклав сторінки багатої історії людства.

Все свої життя проніс Едмунд Андріясович свою мрію: служити одній з наймогутніших стихій – морю. Можливо, далося взнаки й дитинство, що минуло у чорноморському місті. Попри корективи, які внесла у життя полтавця Велика Вітчизняна, Едмунд Граб весь час залишався відданим романтичним нахилам своєї душі. Так і перетворилася п’ятнадцятирічна праця Єдмунда Андріясовича у колекцію моделей вітрильного флоту всього людства. Тут розпізнається і легенда про перший потяг людини підкорити собі водний простір, і мрія людства про перший водній засіб пересування, предствлені картини давньоєгипетських кораблів із тростини, перші латинські, грецькі, а потім – й римські кораблі, представники давнього російського флоту, сучасні африканські судна. І за кожногою роботою – цікава й захоплююча розповідь автора.

Едмунд Андріясович – ровесник Великої Жовтневої революції. Та у свої доволі солідні роки він має гострий розум, молоднечу енергію та світле сприйняття сучасного світу. А що вже його розповіді, то, здається, історичній пам’яті цієї людини немає меж.

Стрічка новин