Нотаріуси з різних куточків України з'їхалися до Полтави

У нашому місті відбувся навчальний семінар, присвячений роз'ясненню останніх змін у  законодавстві. Співорганізаторами цього навчання виступили Головне територіальне управління юстиції в області та Інститут права та післядипломної освіти Міністерства юстиції.

Людмила Гура з 90-го року працює нотаріусом. Із повсякденного досвіду каже: люди звертаються за консультаціями з найрізноманітніших питань.

Людмила Гура, приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу

- Нотаріус зараз, знаєте, як сімейний лікар: людина приходить за однією консультацією, а потім, коли починаєш з нею розмовляти, виявляється, у неї ще декілька питань в інших галузях права. Тому нотаріус завжди має бути на гребені хвилі.

Аби бути в курсі останніх нововведень у галузі юриспруденції, ці «сімейні лікарі з правовою кваліфікацією» збираються на семінар. Такі навчання для нотаріусів, кажуть організатори, відбуваються по всій Україні. Є тижневе, по закінченню якого учасники отримують сертифікати. Є короткострокове, як-то семінар у Полтаві. Його співорганізаторами стали представники Головного територіального управління юстиції у Полтавській області та Інституту права і післядипломної освіти Мін'юсту.

Ірина Костюченко, заступник директора з навчальної роботи Інституту права Мін'юсту

- Ми разом робимо велику роботу, працюємо над підвищенням професійного рівня нотаріуса. Рівень нотаріуса свідчить про надання якісної послуги: чим більше знає наш нотаріус сьогодні, тим якісніше, досвідченіше він обслуговує наше населення. Це – результат та імідж Міністерства юстиції.

Окремий блок семінару у Полтаві присвятили саме новелам у законодавстві, які регулюють нотаріальну діяльність. 

Олег Тимченко, начальник ГТУЮ в Полтавській області

- У минулому, після оформлення договору купівлі-продажу майна, чи дарування людині потрібно було йти до державного реєстратора, до Бюро технічної інвентаризації для того, щоб оформити право власності. Сьогодні всі ці функції, цими всіми повноваженнями наділені нотаріуси. Безпосередньо на місці нотаріус здійснює дії з реєстрації цього майна.

Загалом на території Полтавської області працює 157 приватних і 38 державних нотаріусів.

Стрічка новин