6 дітей в одному будинку

Родина Рудковських вдома відкрила єдиний у Полтаві дитячий будинок сімейного типу, де у дітей, позбавлених батьківської опіки, та дітей-сиріт з'являється можливість жити звичайним життям: відвідувати гуртки, ходити до школи, прибирати та готувати вдома разом з батьками.

Великий будинок та гамірна дружна родина – 6 дітей, мама й тато. Найстаршій дівчинці – 17 років. Закінчивши 9 класів, вона вирішила поєднати своє життя з медициною. Наймолодша ж дівчинка ходить до 3 класу. У кожній справі їм допомагає Ірина і Олександр Рудковські. Подружжя – батьки цієї веселої компанії, хоча й не рідні. Так живе дитячий будинок сімейного типу.

Ірина Рудковська

- Знаєте, є, коли ми дітей народжували через вагітність, природним шляхом, а є, коли народжуються у серці. Я вірю, що Бог дає таке бажання – прийняти у свою сім'ю, і от одного разу також виникло у мене таке бажання.

Таке бажання переросло у появу в родині перших двох дівчат. Найстарша дівчинка мешкає у домі Рудковських майже 8 років. Світлану забрали з дитячого будинку на Чернігівщині, коли тій було лише 10 років. Менш ніж за рік після появи у родині Рудковських Світлани, вони вирішили взяти до себе ще одну дівчику – Іванну. Ну а далі подружжя продовжило брати до себе дітей з різних міст та областей України, аби дати їм можливість рости у справжній родині та навчитися всьому, що треба для самостійного життя.

Олександр Рудковський

- У нас вже було двоє прийомних дітей, і коли вона сказала, що давай візьмем ще, я спочатку замислився... Думав, чи зможемо ми, тому що це відповідальність. Відповідальність не за якісь предмети, а за душі дітей, за їх здоров'я, за виховання.

Так до родини долучилося одразу 3 дитини, які переїхали до Полтави з міста Єнакієво Донецької області. Стас, Юра й Алінка майже одразу відчули себе частинкою нової сімї. Зараз кожен з них має своє місце та свої інтереси. Стас мріє стати блогером, знімає короткі відео та викладає на Ютуб. Крім того, у хлопця виявили хист до малювання. Пошук талантів у малечі їх родина вважає одним з найважливіших факторів.

Олександр Рудковський

- Ще у нас Юра, Аліна – це такі наші найменші, і ми шукаємо, де їх «пристроїти», щоб вони також розвивались. Не просто дома, не просто комп'ютер, а хочемо, щоб розвиток був.

Родина зібрана з різних куточків України, з-поміж малечі – і хлопчик з Полтави. Денис приєднався до родини останнім, тож поки звикає до нової сім'ї та великої кількості братів в сестер.

Ірина Рудковська

- Почувши про хлопчика, який пережив у своєму житті також багато різних таких трагічних подій. Він дуже принципово не хотів йти до інтернату, це вже я чула з його вуст. Йому було страшно, і він хотів мати родину.

З новою сім'єю Дениса познайомила Київська районна служба у справах дітей. Дитиною районна рада опікується і зараз, тож голова Київської районної у місті Полтава ради також заходить у гості до родини.

Сергій Синягівський, голова Київської районної у м.Полтаві ради

- У нас, у Київському районі, у минулому році посиротіло 11 дітей, і всі 11 влаштовані до сімейних форм виховання. У цьому році посиротіло шестеро дітей, влаштовані 5, але одна дитина, як ми сьогодні вирішуємо, також буде влаштована до сімейних форм.

Родина Рудковських має своїх двох дорослих дітей. Та вони підтримують рішення дбати про малечу, яка потрапила у складні життєві обставини. Ідею допомагати дітям підтримують й полтавські колективи, тож вже 31 травня ансамбль фольклорно-стилістичного танцю «Плай» влаштовує благодійний концерт «Серце, що прагнуло любові».

Стрічка новин