З вимогою звільнити Олега Сенцова приєдналися й в Австралії

З вимогою звільнити Олега Сенцова приєдналися й в Австралії

Глядачам показали короткометражку студії Вавилон'13 "Ми знаємо, що ви зробили з Олегом Сенцовим”.

Керівництво Національного фільмового та звукового архіву Австралії, де відбулася демонстрація “Кіборгів”, підтримало ідею долучитися до міжнародної акції солідарності щодо звільнення українського політичного в’язня Олега Сенцова, пише Укрінформ.

Перед прем’єрою фільму Ахтема Сеїтаблаєва в Австралії присутнім показали короткометражку студії Вавилон‘13 “Ми знаємо, що ви зробили з Олегом Сенцовим”. Крім того, усі електронні інформаційні табло австралійського національного фільмового архіву протягом години демонстрували фото ув’язненого українського режисера із закликом до його звільнення.

“Нам відомо, що 18 травня підтримати Сенцова вийшли актори, які зіграли у фільмі “Кіборги”, і що 1 та 2 червня перед Чемпіонатом світу з футболу в Росії запланована глобальна акція за звільнення Олега Сенцова. Ми хочемо, щоб і Австралію було почуто”, – заявили австралійські українці.

Раніше правозахисниця Марія Томак розповіла, що може допомогти звільненню Олега Сенцова із російської в’язниці. За її  словами, для звільнення українських політв’язнів необхідно залучити міжнародного переговорника.

14 травня засуджений на 20 років ув’язнення у справі “кримських терористів” український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає звільнення усіх українських політв’язнів у Росії.

Президент України Петро Порошенко закликав світ тиснути на Росію через голодування Олега Сенцова, а лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв звернувся до політв’язнів у РФ Володимира Балуха та Олега Сенцова із проханням припинити такі дії.

Стрічка новин