«Рука допомоги» – шанс на достойну роботу

В рамках реалізації пілотного проекту Міністерства соціальної політики України «Рука допомоги» у Полтаві провели засідання профільної комісії. На ньому присутні розглянули бізнес-плани переселенців та членів малозабезпечених сімей.

«Рука допомоги» – пілотний проект, покликаний допомогти переселенцям та членам малозабезпечених сімей знайти достойну роботу чи створити власний бізнес. В рамках реалізації проекту у Полтаві відбулось засідання профільної комісії.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського регіонального центру зайнятості

- Пілотний проект передбачає працевлаштування, громадські роботи і саме головне – можливість стати незалежним приватним підприємцем. Сьогодні також виносяться на слухання бізнес-плани наших громадян, які є або малозабезпечені, або ВПО. Ми їх заслухаємо і, відповідно, буде прийняте рішення.

Тематика бізнес-проектів різна: тут – і створення міні-підприємств з виробництва комбікорму, шкарпеток та організація дитячого розважально-спортивного комплексу. Всього на розгляд комісії подано 6 бізнес-планів. На реалізацію одного держава виділяє 70 тисяч гривень, зазначив заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.  

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Члени нашої групи, які будуть заслуховувати і вже вирішувати остаточне питання, – виділяти кошти, чи не виділяти. Ми ще нікому не відмовили, як правило, фахівці працюють з цими людьми для того, щоб проект вже на комісію винести такий, що фактично не викликає питань.

Завдяки керівництву області та працівникам Полтавського обласного центру зайнятості проект «Рука допомоги» розширився. Відтак, фінансову підтримку у розмірі 70 тисяч гривень держава надаватиме підприємцям, котрі беруть на роботу учасників АТО, переселенців чи малозабезпечених осіб. Підтримав таку ініціативу і власник одного з фермерських господарств. 

Микола Шапара, підприємець

- Зараз ми беремо 2-х людей. Одна людина – учасник АТО, і одна людина – малозабезпечена. Люди з села, зараз, на жаль, в селі мало робочих місць, ми будемо брати цих 2-х людей на посаду тракториста.

В проекті взяли участь близько 1500 людей, більшість з них отримали робочі місця чи відкрили власну справу, розповідає директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. 

Катерина Клавдієва, директор Полтавського регіонального центру зайнятості

- Більша половина учасників проекту отримали результативні послуги, з іншими учасниками пілотного проекту працюємо. Результативність послуг, саме по Полтавській області по працевлаштуванню є однією з найкращих.

Окрім цього, на засіданні новостворені підприємці відзвітувалися членам комісії про реалізацію своїх проектів.

Стрічка новин