Встановлювати, чи не встановлювати?

До нашої студії звернулась власниця однієї з кав’ярень міста. Жінка розповідає, що «Полтавагаз» вимагає встановлення нової системи дистанційної передачі даних. В разі відмови, додає власниця, газопостачання в її кав’ярню припиниться. 

Власниця однієї з кав’ярень міста Людмила Овчаренко в серпні минулого року отримала листа від ПАТ «Полтавагаз». За її словами, в повідомленні йшлося про необхідність замінити лічильник та встановити систему дистанційної передачі даних. І все б нічого, розповідає жінка, але виконувати вище перераховані роботи їй необхідно за власні кошти.   

Людмила Овчаренко, власниця кав’ярні 

- Ми повинні новий лічильник встановити, зробити новий проект, поставити до нього модем. Це в таку суму виллється. Мене лічильник влаштовує, він рахує, я по-ньому плачу, в мене все добре. Чому за мій рахунок хочуть покращити свою діяльність «Полтавагаз».

В травні цього року пані Людмила отримала ще одного листа від підприємства. В ньому йшлося: 

«В зв’язку з порушенням визначених законодавством строків облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних... постачання газу Вашій організації буде припинено»

Ми звернулися до працівників «Полтавагазу». Фахівці підприємства повідомили: встановлення дистанційної передачі даних – це не забаганка «Полтавгазу», а вимога кодексу газопровідних систем. 

Олександр Чухрай, перший заступник голови правління ПАТ «Полтавагаз» 

- Ми на сьогоднішній день, маючи вимогу кодексу, працюємо відповідно до чинного законодавства і доводимо до відома споживачів про необхідність такого нововведення і влаштування всіх вузлів обліку засобами передачі даних.

Проте, пані Людмила не згодна з цим рішенням. Тому планує звернутися до інспекції з питань захисту прав споживачів. 

Людмила Овчаренко, власниця кав’ярні 

- Не знаю, хочеться поборотись, не будемо ми нічого робити. Подивимось, як вони відключать, як воно все буде... Звісно, нам складно буде літом без гарячої води, без газу, але будимо, напевно, переходити на систему електропостачання.

Стрічка новин