Що потрібно їсти, щоб зміцнити серце

Що потрібно їсти, щоб зміцнити серце

Американська кардіологічна асоціація випустила посібник з рекомендаціями щодо продуктів, які позитивно впливають на роботу серця.

Журнал Circulation опублікував статтю з результатами досліджень, проведених ученими Гарвардського університету. У ній американців закликають частіше їсти рибу, багату жирними кислотами омега-3, зокрема, свіжий лосось, тунець, скумбрію, оселедець, сардини та озерну форель.

У статті йдеться про те, що омега-3 сприяє зміцненню серця. Оптимальна кількість – 100 грамів приготованої риби двічі на тиждень.

Дослідники виявили, що в людей, які їдять морепродукти чотири або більше разів на тиждень, ризик виникнення коронарної хвороби серця на 22% нижчий, ніж у тих, хто їсть рибу раз на місяць. Крім того, вживання жирної риби двічі на тиждень допомагає знизити загрозу серцевої недостатності та зупинки серця.

Тим же, у кого індивідуальна нестерпність морепродуктів, слід заповнювати запаси омега-3 завдяки прийому риб'ячого жиру. Хоча наукового підтвердження того, що він запобігає серцевим нападам, інсультам і серцевій недостатності, нема.

Також відмінним джерелом омега-3 кислот є насіння гарбуза, льону, волоські горіхи й арахіс. Їх можна брати з собою на роботу, щоб підкріпитися.

Стрічка новин