Дитячий табір, заповідник та молочно-товарний комплекс

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький з робочим візитом відвідав Котелевський район. У рамках поїздки побував у локаціях, які стосувалися різних сфер: освітньої, соціальної та оздоровчої, ознайомився з пам'ятками та проблематикою Котелевського краю.

Під час робочого візиту голова Полтавської обласної ради відвідав різні локації Котелевського району. Поспілкувався і з пересічними громадянами, і з керівництвом останнього. На думку Олександра Біленького, децентралізація – це крок вперед, тому чекати не варто – необхідно діяти. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Котелевський район поки що не увійшов у процес децентралізації – у ньому немає жодної об’єднаної територіальної громади. І наскільки я розумію, на даному етапі ніхто не прагне цю проблему зрушити з місця, всі чекають, доки будуть зміни в законодавстві. І слово «добровільність» буде прибрано.

Голова Котелевської районної ради Василь Тимошенко говорить: є ідея створити одну ОТГ на базі Котелевської селищної ради. Але декілька громад об’єднуватися відмовляються. Попри це, регіон має хороші показники.

Віктор Колос, голова Котелевської РДА, депутат районної ради Котелевського району

- Район досить успішний, оскільки більше 1 мільярда коштів ми перераховуємо в державний бюджет – це тих податків і тих рент з видобування надр у нашому районі. Отримуємо ми небагато, близько 120 мільйонів субвенції на потреби медицини та освіти.

У рамках робочої поїздки голова обласної ради відвідав цілу низку об'єктів соціальної інфраструктури, серед яких – дошкільний навчальний заклад  «Пролісок», готельно-оздоровчий комплекс «Сапфір» та дитячий оздоровчий центр «Орлятко». «Орлятко» має все необхідне для відпочинку та оздоровлення дітей.

Іван Вовнянко, директор дитячого оздоровчого центру «Орлятко»

- В цьому році ми готуємося провести 3 оздоровчі зміни. Вартість і перебування дітей за 21 день – 6720 коштує одна путівка.

Щорічно в цьому таборі відпочиває понад 600 дітей. Ознайомитись з рекреаційними ресурсами Котелевського краю вдалося на прикладі КУ «Історико-культурного заповідника «Більськ». У «Більському городищі» присутні мали змогу відвідати реконструйовану скіфську землянку та приміщення майбутнього науково-музейного центру. Вцілому голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький поїздкою залишився задоволений.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Хочу сказати, що район вцілому дуже цікавий, в першу чергу, із туристичної складової – це класний туристичний напрямок, а другий напрямок, де можна заробляти кошти, – це, звичайно, користування надрами. 

На завершення поїздки очільник ознайомився з виробничим процесом на молочно-товарному комплексі «Скіф».

Стрічка новин