Свій власний нотатник у новому виданні презентував боєць добровольчого батальйону Петро Билина

«Війна кличе – стань переможцем» пройшла 2 редагування. У книзі викладені записи з щоденника рядового бійця у такому вигляді, як їх бачив автор. Вперше нотатник надрукували у 2017 році.

Боєць добровольчого батальйону спеціального призначення «Золоті ворота» Петро Билина представив свій перший надрукований нотатник «Війна кличе – стань переможцем». Презентувати книгу непрофесійного письменника запросили до обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Тут регулярно проходять зустрічі з цікавими особистостями та авторами книг. Цього ж разу приводом для проведення заходу стала перша полтавська книжкова виставка-ярмарок «Пошук».

Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара

- У мене з'явилося бажання його запросити до Полтави, тому що я дізналася, що він мандрує різними містами України. Ну раз мандрує, значить, може приїхати і до нас. А коли я повернулася вже у Полтаву, то з'ясувалося, що тут готується великий мистецький літературний форум «Пошук», і якраз у рамках цього форуму стало можливим запросити Петра Билину.

Про книгу, а разом з цим – про Петра Билину працівники бібліотеки дізналися від літераторів та зі слів Ірина Фаріон. Остання виступила редактором книги нотаток. Саме ж видання складається з коротких записів: дата, день тижня та кілька слів про події, що бачить навколо себе автор. Ідея писати прийшла до Петра ще до війни. Тоді він часто працював з книгами зі спогадами інших історичних подій та весь час мріяв створити щось подібне.

Петро Билина, автор книги «Війна кличе – стань переможцем»

- І коли пішов на цю війну, то одразу взяв із собою такі блокнотики. Для того саме ці блокнотики були, щоб записувати хронологію. Все, що я бачив, я одразу його записував, не спогади та мемуари, а от побачив щось, і одразу став на коліно і все записав, бо як не записав – за годину його вже немає.

Також автор додає: вірить в те, що з цієї книги дослідники будуть вивчати нашу сьогоднішню історію та історію цієї війни. 

Стрічка новин