Як уберегти здоров’я молочних залоз: консультація лікаря-мамолога

Як уберегти здоров’я молочних залоз: консультація лікаря-мамолога

Останній тиждень травня в усьому світі відзначають як тиждень планування сім'ї та репродуктивного здоров'я. Така увага надається цьому, звісно, не випадково. Адже в  Україні та в інших державах не тільки зменшується народжуваність, але і знижується здоров’я кожного наступного покоління. Тільки здорові батьки можуть народити й виростити здорових нащадків.

Злоякісні новоутворення молочної залози посідають перше місце у структурі онкологічної захворюваності та смертності жіночого населення в Україні.

Як розповідає лікар гінеколог-мамолог Центру планування сім’ї Кременчуцького перинатального центру Світлана Крамаренко, найголовніше – не боятися обстежень.

«Здоров’я молочних залоз жінки неможливо розглядати окремо від усієї репродуктивної системи організму, – говорить Світлана Крамаренко, лікар-мамолог Центру планування сім ї Кременчуцького перинатального центру. - Успішно вирішити проблему захворювання можна тільки з допомогою сукупних зусиль гінекологів, мамологів,онкологів».

Обстежуватися регулярно

Навчити пацієнтку не боятися та регулярно обстежуватися – одна із важливих завдань практикуючого лікаря гінеколога. Одним із визначних факторів у проблемі захворюваності та лікування онкологічних захворювань є інформованість і своєчасне обстеження. Чим раніше будуть виявлені злоякісні новоутворення, тим більше пацієнтка знає про способи й можливості профілактики, тим довше та якісніше буде її життя.

Ми не любимо ходити до лікарів, у нас не має на це часу, ми згадуємо про себе коли все дуже пізно. У той час, коли кожен європеєць знає та розуміє, що хвороба, виявлена на початку, добре лікується, тому щорічно проходить обстеження.

Сьогодні стратегія всього світу направлена на раннє виявлення онкології. Наша головна мета – навчити жінку не боятися регулярно відвідувати лікаря,щорічно робити УЗД чи мамографію. Ці прості речі можуть спасти життя !

Молочна залоза – це дзеркальне відображення порушень в усій нейроендокринній системі жінки. Ізольованих уражень молочної залози не буває: хвороби цієї локалізації діагностують у 76%- 88% гінекологічних хворих,і навпаки. На фоні мастопатії ризик злоякісного переродження в молочній залозі зростає в 3-5 разів, а при вузлових та проліферативних формах в 30-40 раз.

До 40 років краще робити УЗД молочних залоз у 1 фазу менструального циклу( з 5 по 10 день циклу). Якщо виникають якісь підозри, можна доповнити обстеження і мамографією. Це вирішує лікар. Зазвичай мамографію роблять після 40 років. У такому віці вже йде орієнтація на онкопатологію, тому що ризик зростає. Це більш детальне обстеження, ніж УЗД ,яке може виявити навіть маленьку пухлину. Тому після 40 жінка повинна робити мамографію перші два роки кожний рік. Якщо ніякої патології не виявлено тоді раз на два роки.

Спеціалісти регіонального центру планування сім ї нададуть необхідну інформацію,проконсультують і призначать лікування у разі необхідності. Лікарі ведуть прийом не тільки мешканців Кременчука, але й інших районів Полтавської області і  навіть інших областей.

Стрічка новин