У Полтаві відбулося засідання комісії з економічної політики, бюджету та фінансів

На порядку денному – 50 питань, які планують розглянути на сесії вже наступного дня. Найактивніше обговорення викликало питання, що стосувалося програми оновлення бази комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс». Зараз на балансі підприємства – понад 60 тролейбусів, а у планах на 2018 рік – оновити автопарк і закупити новенькі моделі.

На початку засідання комісії – традиційно: внесення пропозицій та розгляд змін до бюджету на 2018 рік. Одне з перших питань, яке обговорювали, – це проект рішення «Про затвердження Угоди про підготовку кредитного фінансування». Питання викликало дискусію, адже не всі члени засідання погоджувалися з даним рішенням, вважаючи, що не доцільно оновлювати автопарк новенькими моделями.

Підписання проекту угоди про підготовку кредитного фінансування від Європейського Банку Реконструкції і Розвитку для оновлення тролейбусного парку Полтави відбулося ще 29 березня, а на 2018 рік планують закупити до 50 одиниць новеньких тролейбусів. 

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради 

- Сьогодні прийняті зміни до програми «Електротранспорту», добре, що є така європейська програма, в якій Полтава має можливість взяти участь, і в наших планах – закупити для міста 20 новеньких тролейбусів. І це, я думаю, суттєво покращить ситуацію з транспортом в місті Полтава.

Фінансування, яке виділять згідно з програмою, планують витрати не лише на поповнення автопарку.

Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК

- В загальний обсяг фінансового ресурсу буде входити не тільки придбання тролейбусів як одиниць техніки, але й ремонт та впровадження контактної мережі також.

Крім цього, на сесію планують винести питання, що стосується фінансування освіти, медицини та соціальних питань.

Григорій Сахно, голова комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету

- За 5 місяців ми отримали додатково 95 мільйонів коштів до бюджету. Це менше, ніж в минулому році, але все ж кошти. Зараз ми їх розприділяли: ті кошти, які нам виділили як субвенцію, а також кошти, які ми отримали додатково.

Нагадаємо, засідання п'ятнадцятої сесії міської ради сьомого скликання відбудеться 24 травня.

Стрічка новин