2 роки, або скільки часу необхідно для «народження» книги

Віталій Запека – атовець, свого часу чоловік добровільно пішов в зону проведення антитерористичної операції, де три роки відслужив в добровольчому батальйоні «Полтава». І, як наслідок, – написана книга, яка вже другий рік не може побачити світ. Кошти заплачені, матеріали готові, але видавець все «годує» обіцянками письменника. Підстави гнівного посту в мережі «Фейсбук» перевіряли мої колеги.

Книга цікава, повна ілюстрацій мала б бути, але все ніяк не залише стіни друкарні, розповідає автор Віталій Запека. Ось такий вигляд має видання «Батальйон «Полтава». Роки війни». Воно містить 20 історій та цілий альбом чорно-білих фото з зони АТО. Про вихід з видавцем, Ростиславом Шевченком, домовлялися ще в далекому 2015, але й досі автор видання не отримав.

Віталій Запека, автор книги

- Кожного разу, коли я йому телефоную або зустрічаюсь з ним, а це дедалі рідше і рідше, то звучить: ось-ось, незабаром, ось у мене якийсь проект, я його роблю, а тоді відразу твою книгу буду, у мене все готово: закуплений папір вже.

Кошти на друкарські витрати – давно у Ростислава Шевченка, але книги й досі немає. Віталій Запека розповідає: приніс 16 тисяч гривень, але й цього виявилось замало. 

Віталій Запека, автор книги

- Пройшов майже рік, він сказав, що цього не вистачає. Я звернувся до МВС, яке ще виділило 20 тисяч гривень для нього. Тобто, назбиралося на той час 36 тисяч гривень.

Наклад теж постійно змінюється: спочатку була цифра до 500, потім – 300 і 200, розповідає автор.

А от видавець від роботи не відмовляється, обіцяє – книга буде. Але термінів не називає.

Ростислав Шевченко, видавець 

- Те, що берусь, я обов'язково роблю і обов'язково дороблю. Незалежно від цього і так далі.

Говорить: дуже багато саме літературної роботи над книгою. 

Ростислав Шевченко, видавець 

- Коли переглядаєш фотографії, узгоджуєш, вноситься ще якась правка, отам треба не так, отам треба те слово прибрати. Розумієте, це достатньо довга робота, і звичайно, займатися тільки цим я не міг. І вже не кажучи про багато інших питань, які доводилося десь вирішувати.

Тож, коли буде книга – наразі все ще невідомо. Але автор сподівається, що видання все ж побачить світ.

Стрічка новин