20 років «Богдану», чи День народження тролейбусного ДЕПО?

Зранку полтавці губилися в приводах, через які сьогодні тролейбуси марки «Богдан» в обласному центрі працювали безкоштовно. Акцію запустив виробник громадського транспорту – «Богдан Моторс» – на честь свого 20-річчя. Замість квитків пасажирам давали фірмові календарики. Акція діяла лише день і лише – для тролейбусів нового зразка, що курсують за маршрутами «Кільцевий» та «Інститут зв'язку – Левада» і мають спеціальну наліпку.

Це тролейбус номер 117. З самого ранку і до 23.00 він курсує за одним маршрутом – «Кільцевий». У салоні – незмінний кондуктор Михайло Куліков. Він продає квитки, слідкує за порядком, а якщо є необхідність – допомагає пасажирам піднятися до салону. А сьогодні, говорить, – незвичний день. Замість квитків у руках тримає календарики. Чому такі зміни – охоче пояснює.

Михайло Куліков, кондуктор

- Сьогодні у нас їм (тролейбусам) 20 років, як вони є на ринку України. І ми зробили пасажирам Полтави безкоштовний проїзд, тільки сьогодні, 23 травня, оце у нас сьогодні така акція.

Салон заповнений пасажирами, але у справжність акції вірять не всі. 

- Проїзд безкоштовний. Маємо право безкоштовно до вечора їздити в тролейбусі.

- Це жарт?

- Ні

- Дякую.

- Ну да, не віриться, що так можуть робити приємне людям. Дрібниця, але приємно.

Але були й ті, хто знав та вірив у реальність безкоштовного проїзду.

- Повірили?

- Ну так, а що? Це ж не якісь хулігани повісили. Це ж нормальна вимальована вивіска. Так що я повірила, не знаю.

Ігор Тімченко, скористався акцією

- Мама працює у тролейбусі. І вона сказала: «Безкоштовні квитки», і я повірив.

Вцілому полтавці акцією залишилися задоволені.

- Частіше б таких акцій. 

- Хороша акція, дуже гарна. Приємно, що можна проїхатися безкоштовно.

Акцію анонсували на сайті корпорації «Богдан». Організатори пояснюють: хотіли, щоб українці користувалися послугами і вітчизняного автовиробництва, яке нічим не поступається іноземним аналогам. Адже тролейбуси оснащені всім необхідним для пасажирів.

Крім Полтави, акція пройшла у Києві, Вінниці, Хмельницькому, Сумах, Одесі, Кременчуці та Івано-Франківську. До переліку потрапили ті міста, які почали оновлення муніципальних автопарків і перехід з автобусів малого класу на сучасні моделі великого і надвеликого класу транспорту.

Стрічка новин