Кімнатні рослини і здоров'я людини

Кімнатні рослини і здоров'я людини

Біологи всього світу проводять безліч досліджень по вивченню рослин, щоб відкрити те, що людству ще невідомо про їх зелених братів. І на основі цих досліджень були зроблені цікаві висновки. Так, британський біолог Енді Коглан, який працює в інституті посівних культур, запевняє, що рослини не так вже й несхожі на людей: рослини можуть відчувати дотики, бачити, чути, відчувати запах.

Рослини сприймають ставлення людини, і можуть його віддячити за турботу і любов пишним цвітінням. Рослини — мовчазні помічники людей, хороші друзі і чудові лікарі. Вони затримують пил, поглинають гази і шкідливі речовини, дарують нам дорогоцінний кисень. Вони створюють у будь-якому приміщенні сприятливу психоемоційну атмосферу. 

Відомо, що кімнатні рослини володіють фізичними властивостями, корисними для людини. Так, кімнатні квіти для здоров’я корисні тим, що виділяють фітонциди, згубні для хвороботворних бактерій. Більш того, рослини мають просто безмежними можливостями оздоровлювати і очищати повітря в кімнаті. Як виявилося, завдяки антибактеріальним властивостям багатьох рослин бактерії знищуються швидше, ніж від фітонцидів, що містяться в часнику. Рослини здатні поглинати важкі метали, вони добре очищують повітря в закритій кімнаті.

Крім того, користь кімнатних квітів для здоров’я обумовлюється і бадьорить ефектом, який надають ефіроолійні рослини. Вони виділяють леткі фітонциди, які активізують захисні сили нашого організму, покращують самопочуття людини, дарують енергію і повертають працездатність. Не варто забувати і те, що рослини підвищують вологість у квартирі, що особливо добре, якщо повітря в приміщенні дуже сухе. Словом, кімнатні квіти для здоров’я людини просто необхідні: вони облагороджують, очищають і оздоровлюють повітря, а також підвищують опірність організму до інфекцій.

З усіх кімнатних квітів для здоров’я особливо можна виділити домашню герань, бегонію біло-плямисту, пеларгонію запашну, примулу весняну. Ці рослини завдяки вираженому протимікробній дії фітонцидів надають сприятливу дію на людей із захворюваннями легень і верхніх дихальних шляхів. Дуже корисний і кімнатний лимон — завдяки фітонцидам він надає оздоровчий ефект на людей, схильних до простудних захворювань. Людям з підвищеною збудливістю нервової системи журнал Charla радить виростити у себе вдома герань запашну — ці кімнатні квіти для здоров’я дуже гарні. Аромат герані покращує сон, заспокоює, сприяє зниженню підвищеного артеріального тиску. Поліпшують настрій людини, активізують сили і працездатність запахи садової фіалки, лимона, апельсина, троянди.

Кімнатні рослини, шкідливі для здоров’я

Деякі вважають, що кімнатні рослини можуть приносити шкоду людині з-за того, що виділяють вуглекислий газ. Однак це омана. Дійсно, вдень (на світлі) зелені рослини виділяють кисень і поглинає вуглекислий газ. Вночі вони виділяють вуглекислий газ, але в таких мінімальних обсягах, що це ніяк не впливає на здоров’я людини.

Так чи є кімнатні рослини, шкідливі для здоров’я. Є рослини, з якими потрібно дотримуватися обережності. Приміром, з олеандром, який має отруйний сік. Від цього рослини потрібно берегтися і намагатися не торкатися стебел і листя. Людям з чутливою шкірою може бути шкідлива звичайна примула. Слід обережно ставитися до диффенбахии — у неї отруйний сік. Не варто вирощувати вдома і молочаї — у них також отруйний сік.

Таким чином, якщо проявляти обережність, то ніякої шкоди кімнатні рослини завдати не можуть. Цим зеленим лікарям обов’язково потрібен ретельний догляд — піклуйтеся про них, поливайте, протирайте листя від пилу. І тоді ці скромні цілителі всі свої корисні властивості подарують вам!

Стрічка новин