Вперше у Полтаві пройшла книжкова виставка-ярмарок

Захід, що проходить у стінах обласної бібліотеки, отримав назву «Пошук» та об'єднав під одним дахом видавництва з усієї України. У рамках ярмарку, який триватиме 2 дні, на полтавців чекають презентації художньої та наукової літератури, видань для дітей, тренінги, майстер-класи, зустрічі з цікавими людьми та інше.

Олеся Шостак понад 5 років працює у видавництві міста Тернопіль. Щороку жінка бере участь у різноманітних заходах, присвячених книзі. Цього року вперше такий захід проходить у Полтаві.

Олеся Шостак, представниця видавництва (м.Тернопіль)

- Популяризація книги української – це основна мета. Сьогодні в Україні дуже популярними є фестивалі «Львівський форум», «Арсенал» київський, нещодавно проходив у Черкасах фестиваль, сьогодні це робить Полтава, і це дуже чудово. Ми приїхали підтримати Полтаву і для того, щоб рекламувати українську книгу.

У Полтаві виставка-ярмарок, яку багато книголюбів вже назвали фестивалем, отримала назву «Пошук». Обрали назву не випадково, вона є абревіатурою – Полтавська Оаза Шанувальників Української Книги. Організаторами свята літератури виступили Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека.

Микола Білокінь, заступник голови Полтавської ОДА

- Дивлячись на наше відкриття, на тих людей, які прийшли сюди, у наш вулик, нашу бібліотеку... Як я і говорив під час відкриття, це дуже й дуже позитивно. Є читач, є автор, є книголюб. І для Полтавщини це велике свято, я всіх вітаю і запрошую відвідати книжкову виставку.

Працівники книгозбірні, на базі якої й влаштували виставку-ярмарок «Пошук», запевняють: результатом задоволені. Проте, згадують і про складнощі, що з'являлися під час підготовки масштабного заходу.

Людмила Власенко, заступник директора Полтавської обласної бібліотеки ім.І.П.Котляревського

- Коли ми готувалися, ви знаєте, виникло дуже багато запитань і організаційних. Тобто, як прийняти людей, як розмістити, але це дуже цікавий досвід. І я бачила вже перші відгуки, все досить вдало.

Загалом до участі у виставці-ярмарку долучилося понад 50 видавництв з Полтави та України. Тож не дивно, що ініціативу підтримав і Український інститут книги.

Артем Лобанов, керівник відділу співпраці з бібліотеками та оцифрування УІК

- Цей захід проводиться вперше, але я впевнений, що він стане традиційним. А від Українського інституту книги я хочу запевнити, що вже з наступного року ми будемо ще більш активно долучатися з точки зору організаційної та фінансової підтримки.

Виставка-ярмарок «Пошук» триватиме 2 дні – 23 та 24 травня. А вже наступного року організатори мріють про більший масштаб свята.

Стрічка новин