Майже 20 років тому Полтава отримала свою першу цифрову карту

На сьогоднішній день міське управління земельних відносин не уявляє своєї повсякденної діяльності без новітніх геоінформаційних технологій. Застосування автоматизованого обліку набагато спрощує роботу фахівців, робить її якіснішою та швидшою.

Сьогоднішній очільник міського управління земельних ресурсів Юрій Трегубов працювати у міськвиконкомі почав у далекому 92 році. Тоді, згадує, у цій будівлі був лише один комп'ютер. Друга і третя такі машини з'явилися саме в його управлінні. Адже вже тоді стало зрозуміло: геоінформаційні технології набагато спрощують та пришвидшують роботу фахівців у цій сфері.

Юрій Трегубов, начальник управління земельних ресурсів та земельного кадастру Полтавського МВК

- Обробка документації у паперовому вигляді, вона не є прогресивною і займає дуже багато часу. Коли вся інформація накопичується у відповідній системі автоматизованій, то пошук інформації здійснює вибірку цієї інформації для того, щоб подати актуальну документацію дуже швидко, для того, щоб приймати якісь управлінські рішення.

На сьогоднішній день управління має у своєму розпорядженні спеціальну програму, за допомогою якої відбувається автоматизований облік земельних ресурсів у межах всього міста.

- Допомагає нам знаходити земельні ділянки, які не оформлені, які взагалі не використовуються будь-ким, і є перспективними для розвитку нашого міста, для будівництва нових об'єктів.

Інформація у цій програмі актуальна, зміни вносяться до неї постійно, говорить Юрій Трегубов. Його управління у цьому напрямку активно співпрацює з іншими підрозділами міськвиконкому: архітектурою, капітальним будівництвом тощо.

Юрій Трегубов, начальник управління земельних ресурсів та земельного кадастру Полтавського МВК

- Основа геоінформаційних технологій є практично актуальна інформація про ту чи іншу територію. Перше – це те, що лягає в основу цієї технології і цих програмних продуктів, – це топографічна основа і космічні або інші знімки поверхні Землі.

До слова, у 1999 році у Полтаві з'явилася перша цифрова карта, а у 2007-ому наше місто отримало свій перший знімок з Космосу.

Стрічка новин