У деканаті одного із закладів вищої освіти Полтавщини, СБУ вилучила хабар у 66 тисяч гривень

У деканаті одного із закладів вищої освіти Полтавщини, СБУ вилучила хабар у 66 тисяч гривень

Співробітники Служби безпеки України блокували незаконний механізм отримання неправомірної вигоди в одному із закладів вищої освіти Полтавської області.

Правоохоронці встановили, що представники вишу систематично вимагали гроші від студентів заочного відділення за складання заліків та екзаменаційних сесій. Оперативники спецслужби задокументували факт вимагання шістдесяти шести тисяч гривень з двадцяти двох студентів навчальної групи за здачу випускного державного іспиту.  

Співробітники СБУ затримали працівника деканату та старосту групи на робочому місці після отримання всієї суми хабара.

Під час санкціонованого обшуку в деканаті правоохоронці виявили ще понад тридцять п’ять тисяч гривень незаконно одержаних коштів. Гроші були розкладені по конвертах з позначенням навчальних груп та осіб, яким вони призначалися. 

Вирішується питання щодо оголошення затриманим про підозру в скоєнні злочину та обрання запобіжного заходу. У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 368, ст. 369-2 Кримінального кодексу України триває досудове розслідування.

Операцію з викриття злочинних дій проводили спільно з управлінням захисту економіки Нацполіції в Полтавській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

Стрічка новин