Корисні властивості печериць

Корисні властивості печериць

Печериця - найпоширеніший гриб в світі. Його використовують у кухнях багатьох народів і в авторських стравах знаменитих кулінарів різних країн. Печериця - один з небагатьох грибів, який піддається вирощуванню в спеціальних умовах, вдома або на спеціальних грибних фермах.

Перші культивовані печериці з'явилися в Італії близько тисячі років тому, потім, стрімко поширюючись по світу, гриби потрапили в інші країни.

Харчова цінність печериць

Дієтичний, нежирний продукт, в 100 г якого міститься всього 27 ккал, консервовані печериці містять 12 кКал, а в відварних печерицях всього 37 кКал. Страву можна вживати людям з надмірною вагою.

У 100 грамах печериць містяться: Білки 4,3 г. Жири 1,0 г. Вуглеводи 0,1 г. Вода 91 г .

Свіжі печериці містять вітаміни групи В, D, Е, РР, а також деякі мінеральні речовини, такі як: калій, кальцій, цинк, селен, мідь і марганець, залізо, фосфор, майже два десятка амінокислот, багато з яких - незамінні, які надходять в організм тільки з їжею, що не синтезуються всередині. Високоякісний легкозасвоюваний білок, яким багаті печериці, є альтернативою м'ясному білку, необхідного для будівництва клітин організму. Спеціально вирощені печериці екологічно безпечні, їх контакти з забрудненнями зовнішнього середовища мінімальні.

Корисні властивості печериць

Діабетики також можуть вживати ці гриби - адже в них зовсім не міститься цукру та жирів. Вміст вітамінів групи B в печерицях вищий, ніж у свіжих овочах, особливо рибофлавіну (B2) і тіаміну, який допомагає уникнути головного болю і мігрені. А ще міститься в печериці пантотенова кислота, яка допомагає зняти втому. Крім того, ці чудові гриби допомагають підтримувати шкіру у хорошому стані. Їх низькокалорійність сприяє здоровому способу життя та підтриманню фігури в тонусі.

Японські дослідники встановили, що печериці відрізняються підвищеним вмістом аргініну і лізину,які позитивно впливають на розвиток пам'яті та розумових здібностей людини. Зольна частина грибів представлена в основному такими елементами, як фосфор, калій, сірка, кальцій, марганець і магній. Серед мінеральних речовин основне місце належить солям фосфору (84 мг на 100 г сухої маси) і калію (277 мг на 100 г сухої маси). За змістом солей фосфору печериці можна прирівняти до рибних продуктів.

Вибір і зберігання печериць

При виборі печериць свіжих, потрібно звертати увагу на зовнішній вигляд грибів - пружна м'якоть, натягнута шкірка на капелюшку, відсутність пошкоджень, темних плям і ознак сухості стають основними ознаками свіжості продукту. Якщо свіжі гриби упаковані в харчову плівку, на якій видно краплі води, від покупки краще утриматися. Зберігати свіжі печериці потрібно в холодильнику, в паперовому пакеті чи пластиковому контейнері без кришки. Гриби зберігають свої корисні властивості з протягом 5-7 днів.

Шкода печериць свіжих

Печериці містять фунгін, речовина, що складно перетравлюється, яка може спровокувати появу дискомфорту в шлунку. Страви з печериць не рекомендовані дітям, особливо до п'яти років.

Стрічка новин