Інклюзивна освіта – один з вирішальних факторів євроінтеграції

У нашій області спеціальних умов навчання потребує майже 15% дітей. Саме з метою впровадження нових практик, а також – посилення вже існуючих у місті провели засідання «круглого» столу. Провели у рамках заходу й виставку товарів, що мають допомогти людям з інвалідністю здобути освіту та комфортно почуватися у соціумі.

На Полтавщині налічується понад 80 тисяч людей з інвалідністю, з яких близько 4-х тисяч – діти. Тож питання інклюзивної освіти для області як ніколи актуальне. Саме з метою впровадження, а також закріплення нових систем освіти представників громадськості, влади та освіти запросили до «круглого столу». Керівник комунального закладу «Обласна психо-медико-педагогічна консультація» Світлана Кривенко запевняє: сьогодні Полтавщина вже почала рухатися у напрямку інклюзивної освіти.

Світлана Кривенко, керівник КЗ «Обласна психо-медико-педагогічна консультація»

- Департамент освіти і науки постійно проводить моніторинг створення доступності до освітянських закладів маломобільних груп населення, а саме для дітей з інвалідністю, з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату. Розроблено регіональний план заходів щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітньому просторі.

За словами Світлани Кривенко, за минулий рік в Полтавській області було переобладнано та реконструйовано 43 навчальні заклади. Загальна сума, що знадобилася для зведення пандусів, спеціальних під'їздів, переобладнання сан.вузла тощо, з обласного та місцевих бюджетів склала понад 2 мільйона гривень. Наразі роботу планують продовжити. Про важливість освіти говорять і самі представники людей з інвалідністю.

Юлія Ресенчук, директор Центру інклюзивних технологій освіту університету «Україна»

- Сьогодні дуже багато людей з інвалідністю, особливо тих, які народилися з інвалідністю через те, що вони були позбавлені права вчитися у звичайній школі, спілкуватися з однолітками, сьогодні їм дуже важко реалізуватися у житті, знайти роботу, започаткувати свою справу...

Аби полегшити життя маломобільних груп населення, у рамках «круглого столу» пройшла й виставка товарів для людей з інвалідністю. Тут – і нові парти з можливістю контролювати кут сидіння, висоту та інше, спеціальні тренажери, допоміжні засоби та інше. 

Віктор Беба, представник виробника товарів для людей з інвалідністю

- Замовлення є, і з кожним днем їх більшає. Зараз проблема – у відсутності і недостатній проінформованості, часто люди не знають, що потрібно і де його взяти.

Також сьогодні в області діє ініціатива «Шкільний автобус», завдяки якій дітей з інвалідністю відвозять до школи.

Стрічка новин