Микола Весняний: традиції християн

Микола Весняний: традиції християн

Святий Миколай – великий угодник Божий, святитель і чудотворець.

Народне свято Микола Весняний припадає щороку на 22 травня (за старим стилем – 9 травня). За церковним календарем, у цей день відзначають перенесення святих останків святителя Миколая зі Світів Лікійських у Бар. «Зовнішним» і «Теплим» свято назвали на противагу Николі Зимового, Холодного, який відзначається 19 грудня.

Житіє святителя Миколая

Святий Миколай – великий угодник Божий, святитель і чудотворець. Він помер у середині IV століття. Його ім'я відоме в усіх куточках земної кулі. У честь святого називали і продовжують називати храми, собори, монастирі. У Росії важко знайти місто, в якому немає Нікольського храму церкви св. Миколая.

Мощі святого зберігалися в Лікійський кафедральному храмі, поки в кінці VIII століття в Греції не настали важкі часи. Турки постійно плюндрували її території, грабували і спалювали міста, плюндрували святі місця. Вони прагнули знищити останки святого Миколая, якого глибоко шанував весь християнський народ.

У 1087 році жителі міста Бар приїхали в Світи спеціально, щоб забрати мощі святого. Для цього їм довелося зв'язати охоронців-ченців. 8 травня судно прибуло в місто, а на наступний день мощі святого урочисто внесли в храм святого Стефана, де вони перебувають і понині.

Традиції на Миколу Весняного

Святий Миколай шанується як покровитель коней. У цей день тварин виганяють на ніч на пасовище. До цього терміну трава в полі вже виростає висока, і табуни всю ніч пустують. У давнину з цієї події влаштовували ціле свято, яке і зараз проводять в багатьох віддалених областях.

Для охорони коней вибирають неодружених хлопців. Їм на вечерю готують спеціальне частування – пироги з кашею. В окрузі розводять багаття. Ніхто довго не лягає спати. Навіть маленьким дітям дозволяють погуляти подовше. Пізніше приєднуються до хлопців дівчата. Починається справжнє молодіжне гуляння з піснями під гітару, танцями та різними іграми. День Миколи Весняного вважається тим самим, коли у хлопчиків починається нове доросле життя. Тому в таку ніч ніхто особливо не контролює молоді і гарячі серця.

Вранці вмиваються росою. Вважається, що тоді весь рік не буде хвороб. Також ранком люди виходять на городи та поля і вимовляють заговори, щоб земля була родючою, а урожай багатим.

Стрічка новин