Зламана щелепа та струс мозку – наслідки не дуже «теплої» розмови

Полтавський блогер Ярослав Журавель потрапив на лікарняне ліжко після відвідування офісу однієї з політичних партій Полтави. Інцидент стався минулої п'ятниці. Наразі хлопець знаходиться у лікарні, а справа на кривдників лежить на столі в прокуратурі.

Анна Ружін, журналіст 

- Ось у цьому відділенні проведе найближчий час полтавський блогер Ярослав Журавель. Зламана щелепа та струс мозку – ось такі наслідки відвідування офісу однієї з полтавських політичних партій.

Зараз на лікарняному ліжку, але ті події добре пам'ятає. Говорить: прийшли з миром, а вийшло інакше: сварка, що переросла в «серію» ударів. 

Ярослав Журавель, потерпілий

- Інші два удари в потилицю я теж не бачив, можливо, це був кастет, адже на голові рана рівно розсічена. Власне, я встав, отримав низку ударів, паралельно мене тримав інший учасник, він мене відштовхував, поки інший з-за спини завдавав удари.

Потерпілий говорить: очільник партії Сергій Чередніченко при цьому не реагував.

Ярослав Журавель, потерпілий

- Він сидів, розкинувшись на кріслі, і просто дивився, посміхаючись. Я вже стояв на вході, коли мене «відтаскали», але він нічого не сказав, лише: ну так вийшло. Він просто сидів, не зупиняв їх, нічого не казав, а просто сидів і все.

Лікарі ситуацію не коментують, але довідку з діагнозом надали. Свідком у цій ситуації став полтавець Дмитро Демус, який разом з Ярославом Журавлем ходив до офісу. А тепер – пояснює причини їх візиту.

Дмитро Демус, свідок 

- 18 травня в п'ятницю зранку мені зателефонували невідомі люди, попрохали зустрітися по професійних питаннях. Коли зустрілися, я зрозумів, що ціль зустрічі зовсім інша, що люди просто приїхали від Сергія Чередніченка, скажімо так, аргументовано натякнути, щоб я не опанував в соціальних мережах з Сергієм Івановичем Чередніченком.

Дмитро Демус додає: опору не чинили.

Дмитро Демус, свідок 

- Через деяку мить, повертаючи голову, я бачу, що хлопець, який біля мене сидів праворуч, здійснює напад на Ярослава, потім біля Ярослава опинився за лічені секунди інший опонент. Ні я, ні Ярослав не чинили опору, бо розуміли, що це – професійні спортсмени, і з такими в фізичні контакти вступати неможливо.

Про зустріч з іншою стороною конфлікту – головою політичної партії Сергієм Чередніченко, ми домовлялися ще з вечора 20 травня. 

- Або ми робимо нейтральний сюжет, де ви показуєте 1,5 хвилин Ярослав, і 1,5 хвилини нашу сторону, і люди роблять самі висновки, або ж я не буду тримати удари і підставляти іншу щоку.

- У нас сюжет нейтральний – ми ні за яку сторону.

- От, якщо він нейтральний, то без питань, то ми вам, Аню, з задоволенням надамо час та іншу сторону, навіть покажемо бійця ММА, Антона Пазенка, який дійсно вдарив Ярослава Журавля.

А от на ранок – зовсім інша відповідь.

- Аню, я не бачу сенсу розмов, я вам вчора все сказав, що хотів сказати, далі ми працюємо в правоохоронному русі, ми не будемо піддаватися на всі оці провокації.

- Ви ж говорили, що Антон погоджується давати коментар. 

- Погоджується, але в нас сьогодні слідчі, і ми будем займатися надаванням пояснень і проводити слідчий експеримент, коли все це закінчиться, я навіть не знаю. От коли воно закінчиться, я вам зателефоную.

Але телефонний дзвінок так і не пролунав. Щоб з'ясувати, за якою статтею провадиться справа, ми звернулися до поліції.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області

- За фактом нанесення тілесних ушкоджень було відкрито кримінальне провадження, тобто, відомості було внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за кваліфікуючими ознаками частини 2 статті 45 зі значком 1 Кримінального кодексу України. Це погроза або насильство щодо журналіста.

Голова Національної спілки журналістів України у Полтавській області розповідає: це не перший випадок, який стосується застосування фізичної сили до журналіста.

Євген Лопушинський, голова НСЖУ у Полтавській області

- Ось у даному випадку, я сподіваюся, що слідство буде об'єктивним, воно буде неупередженим. Воно дійсно встановить, хто і кого провокував, нащо хто кого і з якою метою бив, і винні в цьому конфлікті понесуть заслужене покарання.

Наразі триває слідство.

Стрічка новин