У Полтаві відзначили День Європи

Одразу 3 події відзначали полтавці цими вихідними: День Європи, гастрономічний фестиваль та святкування року охорони культурної спадщини. Всі дійства відбувалися в Корпусному парку. Тут – і традиційні полтавські смаколики, і європейська музика, і екскурсія знаменитою «круглою площею» Полтави.

Щорічно в третю неділю травня вся країна відзначає День Європи, до святкувань долучилася й Полтава. Цього дня в центрі міста розгорнулось так зване «Європейське містечко», в якому полтавців знайомили з різними культурами країн Європейського Союзу. У святкуванні взяли участь й гості з Литви.  

Реґіна, представник школа моделей з Литви  

- Ми дуже задоволені, що ми потрапили на Дні культури Європейської. Ми вважаємо, що дружити народами – це дуже важливо. Адже кожен має свій досвід, кожен має щось своє хороше і прекрасне, і коли ми ділимось цим, стаємо багатшими як ви, так і ми.

Святкування Дня Європи співпало з гастрономічним фестивалем та відзначенням року охорони культурної спадщини. Головна мета цих двох свят, зазначили організатори, – продемонструвати полтавську гостинність та привернути увагу людей до багатої культурної спадщини нашої області. 

Валентина Вождаєнко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

- Хочемо ще раз, щоб полтавці звернули увагу на кожну будівлю, яка має неперевершений архітектурно-модерновий стиль, і яка дорога серцю кожного українця, кожного європейця. Цінності європейські – це насправді дотримання законодавства і шанувати свою історію, і бачити своє майбутнє.

На гастрономічний фестиваль завітали представники різних районів області зі своїми традиційними смаколиками. Світлана Кравченко з Кобеляцького району демонструє родзинку свого району – коровай та хліб.

Світлана Кравченко, господиня з Кобеляцького району

- Дуже багато наших національних страв, які ми повинні популяризувати й показувати, що в нас дуже багатюща українська земля.

А це господиня з Кременчука, вона готує традиційну страву – вергуни. 

Надія Михайло, господиня з Кременчука

- За традиціями своєї сім’ї готую. В нас готують і солодкі, і солоні вергуни. В нас є навіть живий музей вергунів. Ми мандруємо по всьому світу.

Всі охочі могли поласувати смаколи, котрі представили господині з Полтавщини, та насолодитися українською та європейською музикою.

Стрічка новин