Решетилівський та Гадяцький райони – лідери «Бюджету участі»

У 2017 році до даної програми на участь подали більше 200 проектів, із яких понад 40 стали переможцями. У 2018 на реалізацію проектів-переможців програми із обласного бюджету планують виділити 2 мільйона гривень.

Виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування провели у Решетилівці. У залі зібралися представники ОТГ із 15 районів Полтавщини. На порядку денному – обговорення програми «Бюджет участі» за 2017 рік. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- У 2017 році було подано 219 проектів, із них 189 вийшло на голосування. Адже ряд проектів не відповідав тим вимогам, які були зазначені в умовах конкурсу «Бюджету участі». Взагалі загальна сума цього проекту, цього нашого – 4 мільйона гривень. Із них 2 мільйона – це обласний бюджет, а 2 – це місцевий бюджет.

На голосування подавали проекти від сільських рад, селищ та міст районного значення. Лідером з кількості поданих проектів став Решетилівський район. Тут подали аж 21 проект.

Сергій Колотій, голова Решетилівської районної ради 

- Це і зариблення ставків, і дитячі майданчики, і спортивні майданчики, і реконструкція зупинок громадського транспорту. Ну, долучилися взагалі майже всі громади Решетилівського району до цього бюджету участі.

Із усіх цих проектів один здобув перемогу. 

Сергій Колотій, голова Решетилівської районної ради 

- Це інформаційне місто. Досить цікавий проект, це буде таке величезне табло в місті Решетилівка, вся інформація про Решетилівщину.

Реалізувати цей проект планують у 2018 році.

Крім цього, на 2018 рік сума, які виділятимуть на проекти, залишається така ж, але з'являться оновлення, серед яких – і нова тематика – соціальний захист.   

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Обласна рада вже буде виділяти 100 тисяч гривень, а від місцевих рад ми всі ті ж 50 тисяч просимо залучити як в загальний кошик фінансування.

У рамках засідання учасники відвідали Решетилівський районний Краєзнавчий музей. Там для гостей провели екскурсію, познайомили з доробками майстрів ткацтва і вишивки.

Стрічка новин