У Полтаві пройшов конкурс «Кращий за професією» серед працівників водоканалів

У минулому році між собою змагалися комунальники з Полтави та Кременчука, цьогоріч до них долучилися Суми, Кропивницький та Дніпро. Понад 130 учасників змагалися у 7 номінаціях.

Микола Шкоденко вже вдруге бере участь у конкурсі «Кращий за професією». У минулому році чоловік посів друге місце серед машиністів екскаватора. Цього року машиніст зі стажем понад 25 років також планує вибороти перемогу для Полтавського «Водоканалу». Завдання стали дещо складнішими, цього разу за допомогою ковша екскаватора учасникам конкурсу потрібно було забивати цвяхи, грати у баскетбол та боулінг. Микола стверджує, що ці вміння корисні і в роботі.

Микола Шкоденко, машиніст екскаватора

- При роботі на кабелях, при усьому, що комунікацій багато, де точність потрібна. Як кажуть, сантиметр туди, сантиметр сюди потрібно проходити між комунікаціями. А ось це тренування, на цих змаганнях воно допомагає, і добре допомагає.

Конкуренцію у змаганні Полтаві склали учасники з Сум, Кременчука, Дніпра та Кропивницького. З кожного міста на конкурсі – по 2 учасники у кожній із семи номінацій: слюсар з ремонту водопровідних мереж, електромонтер, електрогазозварювальник, машиніст екскаватора та автокрану, а також бухгалтери й контролери служби обліку. Загалом у конкурсі взяло участь 130 учасників. Змагання вже другий рік поспіль проходить за ініціативи Асоціації «Питна вода України». Як говорить керівник останньої, це не лише змагання між працівниками, а дещо важливіше.

Юрій Хіврич, президент Асоціації «Питна вода України»

- Це потрібно тому, що з кадрами у нас, на жаль, все не так, як хотілося б, тому ми хочемо таким конкурсом запросити молодь, щоб вони побачили, що може сьогодні екскаваторщик на своїй машині.

Організатори прагнуть не лише привернути увагу до робітничих професій, а й підняти їх рівень.

Василь Воротинцев, ген.директор КП ПОР «Полтававодоканал»

- Якщо він відчуває екскаватор, відчуває ковш, відчуває його своїми ручками управління, то, мабуть, і у роботі йому буде набагато простіше й легше, тоді він буде справжнім професіоналом.

У кожній з номінацій визначили трьох переможців, кожен з яких отримав подарунок.

Петро Латиш, голова Полтавської обласної організації профспілки працівників ЖКГ

- Хто виходить на перше, друге й третє місце – їм підвищується розряд, кожному, згідно із займаною посадою, кожному сьогодні буде вручено подарунок, також буде грошова премія виплачуватися протягом пів року в залежності від положення у трудовому договорі.

Вже наступного року конкурс планує знову розширити свої кордони, адже охочих поборотися за звання «Кращий за професією» стає все більше.

Стрічка новин