У Полтаві збудують новий Храм

Задля цього вперше за довгий час об'єднались греко-католики та автокефальні православні. Майбутнє будівництво стане церквою-пам'яткою козакам, полеглим за волю України. Храм зведуть в історичному стилі Каплиці.

У Полтаві планують збудувати новий Храм – Святого Великомученика Юрія Переможця. Заради зведення останнього об'єднались два релігійних напрямки України, а саме греко-католики та представники автокефальної православної церкви. Разом вони освятили Наріжний камінь. Священники вважають його каменем світобудови, оскільки саме з нього Господь почав створення Світу.

Блаженнійший Святослав (Шевчук), отець і глава Української греко-католицької церкви 

- Ми сьогодні освятили Наріжний камінь для будівництва спільного Храму, який будуть разом будувати, і разом будуть в ньому молитись і українці православні, і українці греко-католики міста Полтави.

Владика Ігор, Архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ

- Це буде особливий Храм. Храм воїнам, які полягли на полі Полтавської битви, очолювані гетьманом Мазепою, коли намагались боронити єдність України. Тому це не просто символ, але і важливий епізод у відновленні нашої єдності. Тій справжній єдності, яка з'являється тоді, коли ми працюємо спільно над конструктивними будівничими проектами.

Майбутній Храм Святого Великомученика Юрія Переможця буде розташований по вулиці Зіньківській, біля історичної пам'ятки Каплиця. Згідно з проектом, розповідає архітектор, Храм буде невеликий, розрахований всього на 80 парафіян, та висотою до верхівки хреста 22 метри. 

Оксана Білявська, архітектор 

- Храм буде побудований за Каплицею. Тобто, на вільній території. Проект виконаний у відповідності до історичної Каплиці. Тобто, і в образі, і в загальному вирішенні він буде дуже нагадувати Каплицю. Через те, що Каплиця є пам'яткою архітектури місцевого значення, вона є унікальною, тому Храм не може стати головним в цьому ансамблі. Він буде тільки доповнювати Каплицю.

Оксана Білявська додає: на сьогоднішній день все готово для початку будівництва. Звести Храм можна за два роки, але терміни залежатимуть, в першу чергу, від фінансування. Кошти на нову споруду жертвують наразі тільки прихожани місцевої церкви.

Стрічка новин