Старшокласники Полтавщини вправляються зі стрільби з автомата бойовими набоями

Старшокласники Полтавщини вправляються зі стрільби з автомата бойовими набоями

Вперше за останні роки з учнями 10-11 класів Полтавської області проведений масштабний військово-патріотичний захід, а саме виконання початкової вправи стрільби з автомата бойовими набоями.

Полтавський обласний військовий комісаріат сумісно з Департаментом освіти і науки Полтавської ОДА в період з 18 по 21 травня 2018 року з учнями 10-11 класів Полтавської області вперше за останні роки провели практична складова навчально-польових занять (зборів) з виконанням початкова вправа стрільби з автомата бойовими набоями.

Одночасно на декількох військових полігонах області, в тому числі і під Полтавою, учні 10-11 класів згідно узгоджених графіків, прибули на визначені комісаріатом та попередньо узгодженими з військовими частинами стрільбища, де проходять навчання на декількох навчальних місцях.

Зокрема, на військовому стрільбищі 179 навчально-тренувального центру військ зв’язку Збройних сил України, що під Полтавою досвідчені військовослужбовці-викладачі та курсанти Полтавського військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікації та інформатизації Державного університету телекомунікацій проводять заняття.

Тематика різна:  вогнева підготовка - стрілецька зброя та поводження з нею, правила стрільби по нерухомим цілям та цілям, що з’являються, загальні поняття балістики, ручні гранати та поводження з ними, тактична підготовка - індивідуальні дії солдата та взаємодії у складі двійок, груп, дії солдата у складі бойових груп, відділення, техніка безпеки при проведення стрільб бойовими набоями з АК-74 та одночасно роз’яснюють молоді як стати професійним військовим вступивши до їхнього навчального закладу тим самим агітуючи на службу. 

Тут же розміщений мобільний агітаційний намет Полтавського міського військового комісаріату, в якому роздають агітаційний матеріал та роз’яснюють умови проходження службу в механізованих бригадах оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних Сил України.

Після інструктажу з техніки безпеки, учнів допустили для стрільби бойовими набоями з АК-74.з місця по нерухомим цілям і цілям, що з'являються. Під пильним оком військовослужбовців 18 окремої бригади армійської авіації, що дислокується на колишньому військовому аеродромі м. Полтава, учні з положення для стрільби виконують стрільби  9 патронами з розрахунку 3 одиночними 6 чергою. За результатами стрільби, учням виставлятимуть оцінку, зокрема: (12-11-10 балів) - уразити обидві цілі і вибити (27-26-25 очок); (9-8-7 балів) - уразити обидві цілі і вибити (22-21-20 очок); (6-5  бали) - уразити обидві цілі і вибити (17-16-15 очок); (3-2-1 бали) - уразити одну ціль або обидві цілі і вибити (12-11-10 очок).

Ажіотаж, цікавість бажання, набути військових навиків та готовність у потрібний час виконати свій обов’язок із захисту Батьківщини простежується в очах молоді, що прибула на військові стрільбища.

Саме так, вважає керівництво Полтавського обласного військового комісаріату та Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, повинен закінчуватися навчальній рік з викладання  предмету "Захист вітчизни".

Стрічка новин