У Полтаві пройшла акція, присвячена пам’яті людей, які померли від СНІДу

Її учасники виступили проти зміни каральної політики та дискримінації найбільш уразливих до захворювання категорій населення, а саме – наркозалежних та секс-працівників

На території Корпусного парку відбулась акція «Збережемо життя разом», присвячена Всесвітньому дню пам’яті померлих від СНІДу. Її головна мета, кажуть організатори, – привернути увагу населення до проблеми профілактики цього захворювання, а також влади – до соціального захисту ВІЛ-інфікованих. Учасники акції виступають проти каральної політики та дискримінації найбільш уразливих до СНІДу категорій. 

Яніна Стемковська, регіональний представник Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю

- Ми зібралися для того, щоб донести голос спільнот уразливих груп, – це спільнота людей, котрі живуть з наркозалежністю, і спільнота секс-працівників. Щоб донести до влади голос спільноти, проте, що напряму зв’язано наркозалежність саме з ВІЛ-інфікованістю.

В рамках акції на жителів міста чекала так звана «Жива бібліотека», в якій книгою були наркозалежні та ВІЛ-інфіковані люди, кожен – зі своєю історією. Такий формат, зазначають організатори, демонструє, що ці люди – такі ж самі, як і всі інші. 

Полтавка Марина Грідіна ВІЛ-інфікована. Окрім цього, говорить жінка, довгий час вона вживали наркотики. Проте головне, певна, – вчасно зупинитися. Зараз пані Марина має роботу та є волонтером благодійної організації «Меридіан». 

Марина Грідіна, волонтер БО «Меридіан»

- Я знаходжусь на сайті Замісної підтримуючої терапії. Завдяки сайту я дійсно стала людиною. Плюс в мене покращилось здоров’я. Раніше я важила 45 кг., зараз не можу набрати, але я живу повноцінним життям, я повернулась в соціум, у мене є робота.

Нагадаємо, Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції.

Стрічка новин