На Оржиччині створять молочний обслуговуючий кооператив

На Оржиччині створять молочний обслуговуючий кооператив

Створення молочних кооперативів – шлях до відродження українського села.

Під таким гаслом у селі Старий Іржавець відбувся семінар на тему «Основні аспекти створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу».

Семінар проводили спеціалісти Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої  служби для жителів села - потенційних ініціаторів  створення кооперативу по заготівлі та збуту молока від населення. Семінар ініціювала  Оржицька РДА.

Кооперація у вітчизняному сільському господарстві розвивається занадто повільно. Проте успішний досвід функціонування молочних кооперативів у різних країнах доводить: прибутковий агробізнес на обслуговуючих кооперативах в Україні можливий вже у недалекому майбутньому.

Світлана Андрієнко, директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої  служби, акцентувала увагу на тому, що сьогодні робота через молочні кооперативи – це єдиний шлях до нової якості домашнього молока і, відповідно, збільшення закупівельних цін. Відповідність домашнього молока міжнародним стандартам якості в майбутньому відкриє зовнішні ринки для українських виробників.

Для власників особистих селянських господарств, які мають намір створити  молочний кооператив, навели покроковий механізм створення СОК та отримання підтримки з державного та місцевих бюджетів.

Довідка: Молочний обслуговуючий кооператив — це об’єднання власників корів для спільної заготівлі та збуту молока. На базі кооперативів особисті селянські господарства спільно домовляються про ціну молока з переробниками, спільно закуповують устаткування і покращують продуктивність своїх корів. В умовах жорсткої конкуренції на спільні кошти економічно вигідно купувати корми, витратні матеріали для забезпечення функціонування молочарського пункту тощо. 

Стрічка новин