За оновлений склад ЦВК проголосують не пізніше 1 липня

За оновлений склад ЦВК проголосують не пізніше 1 липня

Спікер парламенту Андрій Парубій впевнений, що Рада зможе до 1 липня знайти голоси за оновлення складу Центральної виборчої комісії (ЦВК). Про це повідомляє "РБК-Україна".


"Консультації наразі тривають. Я не можу вийти у зал з цим питанням, поки не завершені консультації, поки немає 226 голосів", - заявив Парубій.

Голова Ради наголосив, що станом на 18 травня політичні консультації стосовно голосування за оновлений склад ЦВК тривають між усіма фракціями парламенту.

"Я не маю жодних сумнівів, що зняти старих членів ЦВК ми зможемо коротко і швидко, а потім, не обравши нову ЦВК, поставити країну в параліч. Я впевнений, що рішення має відбутись на цій сесії. Не пізніше 1 липня. Але я роблю все можливе, щоб зайшли в зал з цим питанням, маючи 226 голосів", - підкреслив спікер.

Нагадаємо, 23 січня Президент Петро Порошенко підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії. Голова Комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що є ризик того, що ротація членів ЦВК відбудеться лише частково. 5 лютого президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради подання про призначення нових членів Центральної виборчої комісії.

Усі 14 кандидатів до складу оновленої ЦВК пройшли спецперевірку. Спікер Ради Андрій Парубій заявив, що питання нового складу ЦВК депутати можуть розглянути 19 квітня. Однак 19 квітня питання призначення нового складу Центральної виборчої комісії не винесли на розгляд Ради. 

Стрічка новин