В Галереї мистецтв пройшла виставка художньої фотографії Андрія Дзюби

В рамках експозиції автор презентував свою другу збірку, яка отримала назву «Мольфарові мандри». Порівняно з першим виданням ця книга наповнена українською поезією.

Містично, неординарно, актуально – так можна описати нову збірку лікаря за фахом, а письменника – за покликанням Андрія Дзюби, яку презентували полтавцям. Книга отримала назву «Мольфарові мандри». Автор розповідає: до неї увійшли українські вірші, наповнені протиріччям, рухом вперед, пошуком самого себе.

Андрій Дзюба, письменник, фотохудожник 

- Чому протиріччя, тому що мольфар є по-суті своїй самотник, але мандри передбачають рух. Рух у натовпі, дотичний до інших особистостей, і, в першу чергу, подарунок, адже «Усякий варт тієї крихти, що взяв від себе для других».

Окрім таланту лікувати та рифмувати, Андрій Дзюба є майстром художньої фотографії. Тому презентація книги «Мольфарові мандри» проходила в рамках однойменної виставки світлин автора. На подію завітало чимало відомих та знаних людей міста. Серед них – і медійниця Олена Нікіфоренко. Жінка називає фотознімки Андрія Дзюби світлинами голівудського рівня.

Олена Нікіфоренко, медійниця 

- Кожне фото – це окремий сценарій окремого фільму, або готова афіша. Я думаю, якби в Голівуді побачили ці світлини, обов’язково б скористалися нагодою, запросили надати люб’язно своє фото для ілюстрації майбутніх голлівудських шедеврів.

На презентацію завітав і головний лікар медичного закладу, в якому працює Андрій Дзюба, В'ячеслав Томенко. Він зазначив: пишається, що в його лікарні працює така талановита людина. 

В'ячеслав Томенко, головний лікар Полтавської міської клінічної лікарні № 5 

- Я знаю Андрія Михайловича дуже багато. Я тільки дивуюсь тому, коли він знаходить час вільний для того, щоб займатися своїми творчими роботами. Працюючи лікарем, цілими днями зайнятий з хворими з пацієнтами, коли він знаходить час? Мабуть, вночі.

Під час самої презентації книги перед глядачами розгорнулось ціле театральне дійство, побудоване на віршах автора. 

«Хай буде вартий день, безсоння ночі.

Усякий варт тієї крихти, що взяв від себе для других.

Сліпих, дороги всі у ніч»

Окрім театралізації, перед гостями зі своїми творами виступив і сам автор. Андрій Дзюба додав: емоції, отримані під час таких подій, надихають на створення нових рядків та світлин.

Стрічка новин