Перший у Полтаві інформаційний кіоск встановили у Художньому музеї

Основна мета створення проекту – розповісти туристам більше про Полтаву, її історію та вулиці. Кіоск розрахований не на організовані групи туристів, а на тих, хто подорожує самостійно. В майбутньому подібні туристичні інформаційні точки планують встановити і в інших музеях міста.

18 травня у світі традиційно відзначають День музеїв. За інформацією міської ради, в музейній галузі Полтави працює 102 особи, а протягом останнього року музеї міста відвідало майже 109 тисяч чоловік. Тож до цієї події у місті вирішили приурочити відкриття першого інформаційного кіоску. Нова точка на туристичній мапі Полтави розташувалася у стінах Художнього музею, про це свідчить і спеціальна вивіска на фасаді. Директор останнього Ольга Курчакова запевняє: те, що перший кіоск розмістився у їх стінах, – цілком логічно.

Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Наш музей знаходиться у центрі міста, і дуже багато туристів, які приїздять з неорганізованими екскурсіями, жоден не оминає наш музей. Я думаю, що така цікавинка, яка з'явилася у Полтаві, вона, звичайно, привабить сюди дуже багато туристів.

Ольга Курчакова додає: зараз музей стоїть на порозі свого 100-річчя. Впевнені, що така цікавинка у центрі міста обов'язково привабить увагу туристів, і працівники інших закладів. Директор музею Панаса Мирного впевнений: з розвитком технологій та появою таких кіосків відвідувачів у кожному музеї стане більше.

Ігор Півень, директор Полтавського музею Панаса Мирного

- Тобто, у даному випадку можна звернути увагу не на цільову аудиторію, а на випадкову, яка, може, завдяки кіоску дізнається про нас, захочуть заїхати. Тому що загалом у нас відвідувач саме спеціалізований – це літератори, це вчителі.

Інформаційно-туристичний кіоск містить не лише інформацію про музеї, а й про те, де зупинитися чи поїсти. Також у полтавців та гостей міста з'явилася можливість переглянути старі світлини рідних вулиць. Основною ж перевагою компанія, що встановила кіоск, називає можливість постійного оновлення у ньому інформації.

Богдан Муравський, спеціаліст ТОВ «Сенсорні системи України» (м.Київ)

- Ми плануємо встановити сюди аналітичний додаток, який буде показувати, яка кількість людей буде користуватися ним, який найпопулярніший розділ, який найбільше цікавить людей. Можливо, якийсь розділ взагалі не натискають, і його потрібно змінити або видалити.

Серед присутніх на відкритті – і заступниця міського голови Світлана Тарашевська. Саме вона виступила одним з ініціаторів створення інформаційно-туристичного кіоску.

Світлана Тарашевська, заступниця Полтавського міського голови

- Сьогодні ми відкриваємо цей перший інформаційний кіоск, який має 8 блоків. Відвідувач може зайти, і тут знайти навіть від місця, де йому зупинитися, від готелю, і до всіх пам'яток, які існують у нашому місті. Я хочу запевнити, що такі кіоски ми кожного року будемо відкривати у наших музеях.

На честь свята співробітників музеїв нагородили почесними грамотами. Працівники ж Художнього музею продемонстрували гостям фрагмент екскурсії-театралізації «Кохання, Легенди і Шедеври». А у найближчому майбутньому у місті має з'явитися ще 5 інформаційно-туристичних кіосків. Загальна кількість екскурсій, проведених в музейних установах протягом минулого року, – 4 427. За 2017-ий спецрахунки музейних установ наповнились більш як одним мільйоном шестистами тисячами гривень. 

Стрічка новин