Про шведську освіту – із перших вуст

До Полтави завітав директор скандинавської школи. Петер Бенгтссон поділився із місцевими педагогами основними принципами роботи навчальних закладів у його країні. Ця зустріч пройшла під гаслом «Нова Українська Школа та шкільна освіта у Швеції: наші перспективи – їхнє сьогодення».

Безкоштовна освіта, після 9 класу – спеціалізація та окремий підхід для дітей з інвалідністю. Так навчаються у шведських школах. Про їхню роботу, а також загалом про систему освіти у цій скандинавській країні полтавським педагогам цього дня розповідає Петер Бенгтссон. 

Олена Ульяніч, голова ГО «Педагогічний центр «Академія»

- Усі ми зараз в очікуванні змін в освіті. Будемо впроваджувати Концепцію «Нової Української Школи», в основу якої у великій мірі було взято досвід роботи скандинавських шкіл, зокрема, фінської школи, шведської, норвезької саме того регіону. Вони вважаються одними з найпрогресивніших, найбільш оптимальних для зрощування молодого покоління.

Петер працює директором в одній зі шведських шкіл у містечку Томмілілла. До Полтави приїхав на запрошення ГО «Педагогічний центр «Академія».

Олена Ульяніч, голова ГО «Педагогічний центр «Академія»

- Він є за фахом вчитель англійської мови, математики, англійської драми. У нього широка спеціалізація. І, їдучи до нас у гості, він взагалі приїхав вивчати наш досвід. Він дуже відкритий до нового, він мисляча і дуже творча людина, прекрасний педагог, і він приїхав за досвідом.

Під часа свого візиту до Полтави Петер Бенгтссон викладав англійську у школі «Паросток». Відтак, зсередини знайомився із українською системою освіти. Говорить: деякі її аспекти можна брати на озброєння шведським школам.

Петер Бенгтссон, директор шведської школи

- Я думаю, дуже цікаво, що діти отримують оцінки вже з другого класу, а також система організації роботи і освітня система, яка передбачає роботу в проектах, – це те, що я б хотів взяти з «Паростка».

А от на батьківщині Петера діти з 1 по 5 клас оцінок не отримують. Лише з шостого року навчання вводиться градація балів від A до F. До школи діти йдуть з 6 років. Навчаються загалом 12 класів. Після 9-го мають змогу обирати спрямування: підготовка до академічної освіти чи професійно-технічної.

Петер Бенгтссон, директор шведської школи

- Як я зрозумів, українська школа передбачає обов'язкові класи від першого по 12-ий, а в шведській школі обов'язковими для навчання є 9 класів. Після 9 класу діти мають можливість обирати, в якому напрямку вони будуть навчатися в старшій школі. Вона дещо відрізняється від основної і дещо є спеціалізованою.

Під час зустрічі із полтавськими педагогами шведський фахівець також торкнувся теми професійної підготовки вчителів, методик викладання та інструментів оптимізації роботи освітян, державних стандартів та вимог до навчальних програм Швеції.

Стрічка новин