До Полтави прибула делегація Товариства військової історії Швеції

Гості відвідали визначні місця міста та області, проте головним об'єктом відвідин для них був Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви». Організації товаришують вже 20 років. За цей час гості зі Швеції значно збільшили кількість експонатів у музеї, поповнивши колекцію шаблями, формою та картами часів Полтавської битви.

Рівно 20 років тому Полтавський Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» почав свою співпрацю з Товариством військової історії Швеції. З того моменту, за словами працівників музею, до Полтави майже щомісяця приїжджають туристи зі Скандинавії. Вперше прибувши до міста, гості привезли з собою чимало цікавих експонатів, які й сьогодні доповнюють шведську частину музею.

Наталія Білан, директор Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»

- Товариство військової історії Швеції допомагає нам ось, скажімо, якимись і джерелами науковими, і найновішими розробками шведських археологів, які працювали тут, на Полі Полтавської битви. Тобто, це дає можливість нам бути у темі на сьогоднішній день. Ну і, звичайно, завдяки цим людям поповнюється наша експозиція.

Товариство військової історії Швеції існує при Шведській військово-історичній Королівській науковій бібліотеці. Тут у любителів історії є можливість дізнаватися про нові знахідки археологів. Під час першої своєї поїздки до Полтави гості привезли з собою шаблю, а також карти, з якими працювали військові Швеції під час Полтавської битви.

Людмила Шендрик, заступник директора Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» з наукової роботи

- Вони привозять багато цікавих історичних документів. Ці всі документи, ми над ними працюємо. Це, в першу чергу, карти шведського ген.штабу, які дозволили зрозуміти, як відбувалися події в Україні після того, як Шведська армія Карла ХІІ вступила на українську територію. І особливо цінний розділ, дуже скрупульозно ці карти відображають Полтавський період.

Цього разу гостям показали не лише територію Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», вони мали змогу побачити місце поранення Карла ХІІ, Хрестовоздвиженський монастир, пам'ятник шведам. Також гості відвідали Музей дальньої авіації та Краєзнавчий музей. Проте найбільше любителів історії зі Швеції цікавить Полтавська битва.

Мартін Свенсон, член делегації

- Це також для нас, як для шведів, це дуже важлива битва. Ті, кого цікавить військова історія, звичайно, хоче знати більше про цю подію.

Музейники також не залишили гостей без подарунка, вручивши їм путівники Полтавою.

Стрічка новин