Чиновники Полтавської ОДА пройшли тест на ВІЛ

У місті пройшла акція, присвячена Всесвітньому дню пам'яті людей, які померли від СНІДу. Перевірити свій ВІЛ-статус міг кожен бажаючий. У мобільній амбулаторії лікарі безкоштовно й за 15 хвилин робили тест на ВІЛ.

Юлія Хаврель, журналіст

- Наразі на Полтавщині налічується майже 4 тисячі людей з позитивним ВІЛ статусом. І це лише ті, хто стоїть на обліку.

Цього дня будівлю Полтавської обласної державної адміністрації прикрашає десятиметрова червона стрічка. Вона – символ боротьби зі СНІДом та обов'язковий атрибут акцій Всесвітньої кампанії Red. Саме до них приєдналась і Полтавська благодійна організація «Світло надії». 

Інеса Протащик, керівник відділу інформації БО «Світло надії»

- Сьогодні ми поставили нашу мобільну амбулаторію навпроти обласної державної адміністрації. Тестуємо працівників ОДА і взагалі перехожих, які захочуть це зробити. Чому акцентували увагу на працівниках ОДА? Тому що ці люди завжди на слуху, ними завжди цікавляться і, таким чином, вони можуть стати прикладом, дуже відомим для молоді.

Першим тест на ВІЛ зробив заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко. Зізнається: за результат не хвилюється, тому що є сімейною людиною та веде здоровий спосіб життя. 

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради 

- Нічого такого страшного немає у зв'язку з тим, що з 18 років здаю кров раз на три місяці. Більше 30 літрів крові здав. А там набагато больніше, а тут взагалі не боляче. Дуже просто.

Організатори говорять: за півтори години роботи мобільної амбулаторії  свій ВІЛ-статус перевірило більше ста чоловік. Всі, хто не встиг, можуть зробити його у будь-якого сімейного лікаря.

Нагадаємо, День пам’яті людей, які померли від СНІДу, у світі відзначається кожну третю неділю травня.

Стрічка новин