У Полтаві відкрили меморіальну дошку загиблому учаснику АТО

Майор Денис Лесняк загинув у серпні 2016 року. Цього дня на фасаді Полтавської гімназії №13, де колись навчався чоловік, встановили пам'ятний знак. На урочисту церемонію її відкриття прийшли родичі, товариші загиблого атовця та учні гімназії.

Полтавська гімназія №13. У 97 році цей навчальний заклад закінчив майбутній військовий Денис Лесняк. Служити до Збройних Сил, кажуть його рідні, пішов за покликом серця. У 2014-ому потрапив до зони АТО. У складі 128 бригади брав участь у буремних подіях в Дебальцевому.

Тетяна Чеснакова, дружина загиблого Дениса Лесняка

- Після Дебальцева всі видихнули, думали, що найстрашніше вже позаду залишилося, але не залишилося. Після того він пішов на формування 10-ої бригади. Пішов на підвищення. Там він був начальником ППО.

Чоловік був дуже відповідальним, розповідає його дружина Тетяна. А ще – намагався ніколи не хвилювати родину розповідями з передової.

Тетяна Чеснакова, дружина загиблого Дениса Лесняка

- Він казав, що все добре. Скільки разів не телефонував, завжди говорив, що все у нього добре, щоб ми, напевно, не хвилювалися. Кожного разу намагався поспілкуватися з донькою. Тобто, якби я не знала, які події відбуваються в Дебальцево, я б, напевно, ніколи не подумала, що там настільки небезпечно.

У серпні 2016 року Денис Лесняк загинув від ворожої кулі, «захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України». Такий напис видніється на меморіальній дошці, яку у четвер відкривають на фасаді 13-ої гімназії. Ініціатор встановлення чергового пам'ятного знаку загиблим учасникам бойових дій на Донбасі Вадим Ямщиков говорить: ця дошка – антивандальна, створена за спонсорські кошти.

Вадим Ямщиков, ініціатор встановлення меморіальної дошки Д.Лесняку

- Ми спілкуємося з батьками, нас горе об'єднало. Гроші дають небайдужі благодійники, які залишаються невідомими. Співпрацюємо зі школами. Школи організовують такі заходи, і відкриваємо.

У Полтавській гімназії №13 невдовзі також планують створити патріотичний куточок, присвячений біографії Дениса Лесняка.

Наталія Орловська, директор Полтавської гімназії №13

- Він випускався в 90-х роках, але про нього залишилася якнайкраща пам'ять. Важливо для сучасних школярів, для сучасних випускників все це бачити, все це пам'ятати для того, щоб розуміти, що свобода і незалежність Батьківщини відстоюється інколи, на жаль, кров'ю.

Загалом на сьогоднішній день у Полтаві розташовується 18 меморіальних дошок загиблим учасниками АТО.

Стрічка новин