Прес-клуб ринкових реформ презентував напередодні свій традиційний передвиборчий прес-центр

На нього регулярно будуть запрошуватися політики, експерти та громадські організації, які висвітлюватимуть свій погляд на перебіг виборчої кампанії, обіцяють організатори.

Першими гостями передвиборчого прес-клубу стали громадські організації. Представник від облдержадміністрації на зібрання не з'явився. Однак і без нього обговорення виявилося досить активним.

До нинішньої передвиборчої кампанії громадські організації підійшли по-іншому. Спочатку провели у всіх областях регіональні з'їзди, на яких виразили своє бачення нинішньох ситуації. В Полтаві теж відбулося таке зібрання. На ньому серед 40 присутніх представників різних громадських об'єднань провели анкетування і обрали 7 делегатів на Всеукраїнський з'їзд, в тому числі – і Лідія Сафронова, голова громадської організації «Центр сім'ї – родинний дім». Вона зазначає, що у Києві зібралося майже 400 об'єднань з усієї України.

Одне із рішень Громадської асамблеї, зазначає Лідія Сафронова – обов'язково відслідковувати передвиборчі програми партій та блоків, коли ті їх нарешті оприлюднять. А от співголова комітету «За чесну владу на Полтавщині» Олексій Шаманенко зазначив, що в Україні сьогодні створена політична система, повністю відірвана від народу.

Майбутні вибори нічого не вирішать, переконаний Олексій Шаманенко, бо більшість депутатів, цитата, «з корумпованою совістю». Вихід він бачить у згуртуванні громадськості. Каже, корумпованих політиків треба зробити повністю залежними від громади. Мовляв, не виконав зобов'язання - йди з політики.

А от директор центру соціальних досліджень Віталій Зелюк звернув увагу на те, що деякі партії досі не визнають вибори.

Щодо явки на майбутніх виборах, то Віталій Зелюк підкреслив, посилаючись на останні соціологічні дослідження, що на дільниці прийде не менше 70% виборців. В тому числі, і в Полтаві та області.

Стрічка новин