Жінки, які змінили світ: Принцеса Діана

Жінки, які змінили світ: Принцеса Діана

Леді Діана Френсіс Спенсер (1 липня 1961 р. - 31 серпня 1997 р.) була першою дружиною Чарльза, принца Уельського. Протягом шлюбу з 1981 року і аж до розлучення в 1996-му її називали "Її Королівська Величність Принцеса Уельська". 

Після розлучення з принцом Уельським в 1996 році Діана перестала бути принцесою, до того ж втратила вище королівське звання. З чого ж усе почалося?

Весілля принца Чарльза і принцеси Діани

Весілля відбулося в соборі св. Павла в Лондоні в середу, 29 липня 1981 р., До 3,500 запрошених гостей (включаючи пані Паркер Боулз та її чоловіка - хрещений батько королеви Єлизавети) приєднався приблизно 1 мільярд телеглядачів по всьому світі, аби побачити грандіозне дійство. Діана була першою за довгий час англійкою, яка вийшла заміж за спадкоємця престолу. Востаннє таке було у 1659 році, коли леді Анна Гайд одружилася з герцогом Йоркським та Олбані, майбутнім королем Джеймсом II. 

Розрив шлюбу 

Усередині 1980-х років її шлюб розбився на друзки; подія викликала пригнічення у людей і стала справжньою сенсацією для світової преси. Мовляв, і принц, і принцеса Уельські спілкувалися з пресою через друзів, звинувачуючи один одного в тому, що їх шлюб загинув. Чарльз відновив свої відносини з Камілою Паркер Боулз, у той час, як у Діани були свої романи. 

Принцеса Діана. Благодійність

Принцеса Уельська прославилася своєю підтримкою благодійних проектів. Вона проводила кампанії проти замінування земель та допомогала жертвам СНІДу.

У квітні 1987 р. Діана стала першою знаменитістю, яку сфотографували, коли та зняла рукавичку, аби привітатися з ВІЛ-інфікованою людиною. Її внесок у зміну громадської думки про хворих на СНІД підсумував у 2001 року Білл Клінтон на лекції "Діана, принцеса Уельська. Лекції про СНІД". Він сказав: "У 1987 році, коли така кількість людей все ще ставилася упереджено до контакту з людьми, які мають СНІД, принцеса Діана сиділа біля однієї з них і тримала за руку. Вона показала світові, що люди зі СНІДом не заслуговують на ізоляцію, а мають право на співчуття та доброзичливість. Це допомогло змінити світову думку і дало надію людям із синдромом набутого імунодефіциту. Вчинок жінки став вагомим внеском у порятунок життів людей, які знаходились під загрозою ".

Принцеса Діана також робила таємні візити, щоб допомогти людям зі СНІДом, які були невиліковно хворі. За словами медсестер, вона з'являлася без попередження, наприклад, в хостелі Mildmay у Лондоні, з конкретними вказівками, щоб про ці візити не дізналися засоби масової інформації.

Принцеса Діана та її протипіхотна кампанія 

По суті, її найбільш видатний вчинок - це візит до Анголи у січні 1997 року, коли відвідала, будучи Міжнародним VIP-волонтером Червоного Хреста, людей, яким вдалося вижити, у лікувальних установах. А також брала участь у навчальних заходах з вивчення небезпеки знаходження мін безпосередньо навколо будинків і сіл. Фотокартки Діани, яка ходила біля мінного поля у у спецодязі, побачив увесь світ.

У серпні того ж року вона відвідала Боснію разом із організацією осіб, які вижили. Її інтерес до протипіхотних мін був таким через травми, до яких вони призводять, і травмують дітей, навіть після закінчення конфлітку. Діану визнали всюди за вплив на підписання урядами Великої Британії та інших країн Оттавського договору в грудні 1997 року. Уже після її смерті підписали міжнародну заборону на використання протипіхотних мін. 

Смерть принцеси Діани

31 серпня 1997 року Діана загинула в автомобільній катастрофі в одному з дорожніх тунелів Парижа разом зі своїм другом та коханим Доді Аль-Фаєдом та їхнім водієм Анрі Паулом. Охоронець Фаєда Тревор Ріс-Джонс - єдина людина, яка пережила зіткнення. У гибелі принцеси звинуватили журналістів, які, як повідомляється, намагалися її сфотографувати і почали гнатися за автомобілем на високій швидкості. З того часу слово "папараці" пов'язують саме із смертю Діани.

Ні в кого не виникає сумніву, вона дуже любила своїх дітей, які залишились без матері. Любила життя і намагалася бути собою. Вона запам'яталася усім як "Королева наших сердець". А це, мабуть, більше, ніж офіційний титул.

Стрічка новин