29% жителів Великої Багачки підписали декларації з лікарями

Такі дані повідомив заступник Міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк. Чоловік відвідав Полтавщину, щоб перевірити впровадження медичної реформи на місцях. Поки що проект пілотний, але з 2020 року медицина повинна перейти на нову модель фінансування.

Під перевірку заступника Міністра охорони здоров'я України потрапило не одне місто. На черзі – Полтава. 

Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров'я України

- Полтавська область є в трійці найбільш ефективних в цій реформі. За кількістю людей, які по відношенню до загального населення мають декларації з лікарем, тобто, обрали своїх лікарів. Хороший дуже темп, особливо – в сільській місцевості дуже добре йде.

Павло Ковтонюк розповідає: у 2020 році медицина повинна перейти на нову модель фінансування. Спеціаліста обиратиме сам пацієнт, а тариф буде єдиний у всіх лікарнях. Зараз тарифікація різна: за госпіталізацію пацієнта з ішемічною хворобою серця доведеться сплатити від 910 гривень і до 4 тисяч. Це залежить від місця розташування лікарні – місто чи село.

Під час зустрічі голова Полтавської ОДА та директор Департаменту охорони здоров'я обговорили з гостем й пілотний проект на 2019 рік по роботі з лікарнями, що стосується первинної медичної допомоги. 

Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров'я України

- Ми вже провели протягом останнього року за підтримки місцевої влади, голови ОДА, голови Департаменту охорони здоров'я. Експерти працювали і зробили модель такої роботи. Ми дуже добре знаємо, куди ми ідемо, і готові пробувати.

Нагадаємо, підписання декларацій з лікарями триває з 1 квітня. В Україні уже є п’ять сімейних лікарів, які підписали по дві тисячі декларацій, один з яких – з Полтавщини.

Стрічка новин