У Полтавській державній аграрній академії відбувся Фестиваль науки

Його у стінах вишу провели вже вдруге. В рамках фестивалю пройшла науково-практична конференція, а також дебати, присвячені темі розвитку органічного землеробства.

Щороку у третю суботу травня в Україні відзначають День науки. Напередодні у Полтавській державній аграрній академії вирішили провести тематичний Фестиваль.

Олег Горб, проректор з науково-педагогічної, наукової роботи та міжнародних зв’язків ПДАА

- Вищі навчальні заклади в Україні займаються не тільки освітнім процесом, але і наукою. І саме в нашій Полтавській державній аграрній академії ми можемо похвалитися тим, що ця наука не є номінальною, а є досить активною. Найбільше ми можемо гордитися тим, що у нас є селекційний центр. Ми кожного року маємо по декілька нових сортів озимої пшениці, гороху, проса.

Зараз наукова спільнота академії, продовжує Олег Горб, робить напрацювання в напрямку відновлювальних джерел енергії. Зокрема, проводить дослідження з такою культурою, як Міскантус.

Олег Горб, проректор з науково-педагогічної, наукової роботи та міжнародних зв’язків ПДАА

- У нас уже є колекція. Нам пощастило і з бельгійської сторони, і з німецької сторони отримати посівний матеріал. І зараз ми працюємо над напрямком енергетичної культури Міскантус, тієї, яка може бути використана замість соломи чи опилок дерев'яних.

Нові грані науки відкривають не лише викладачі вишу, а й студенти. На Фестивалі вручають дипломи тим, хто проявив себе на всеукраїнських конференціях та конкурсах. Урожай відзнак цього дня – у Владислава Лесюка. Майбутній менеджер серйозно займається наукою та бачить за нею майбутнє.

Владислав Лесюк, студент 3 курсу ПДАА

- Це певна боротьба, певна жага перемагати, це певна ціль створити щось, наприклад, написати книгу, можливо, здійснити якісь дослідження, які в майбутньому будуть корисними для України.

В рамках Фестивалю науки в академії також відбулися дебати, присвячені темі органічного землеробства.

Тетяна Бардіна, помічник ректора ПДАА

- Сьогодні у нас є тема дебатів, є дві команди, які за жеребкуванням обирають точку зору «за» і «проти», і саме з наукової точки зору вони обгрунтовують, чому ж та дефініція, яка є, чи вона переможе, чи переможе точка зору опонентів.

Упродовж шести років у цих наукових дебатах брали участь студентські команди. Цього разу доводити свою точку зору щодо органічного землеробства як основного фактору економічного прориву України випало викладачам.

Стрічка новин