Щорічно у третю неділю травня відзначається Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу

За даними Департаменту охорони здоров'я, на Полтавщині 1125 хворих на такий недуг. Напередодні у Художньому салоні відкрилася вже традиційна виставка під назвою «Колір крові», на якій цього разу – роботи 6 митців. Полотна у різних стилях та напрямках об'єднує спільний колір – колір крові. Мета у художників – також спільна: засобами мистецтва показати ірраціональний страх та агресію, й змінити їх на протилежні, позитивні речі.

У Художньому салоні відкрилася експозиція під назвою «Колір крові – вогонь, любов і життя». Виставка стала частиною однойменного творчого проекту, присвяченого відзначенню Всесвітнього дня пам'яті жертв СНІДу. Проект має на меті подолання проблеми дискримінації щодо людей, які живуть з ВІЛ. Як говорять організатори виставки, це – далеко не перший проект. Ідея привернення уваги до людей з синдромом набутого імунодефіциту – не нова. Вперше виставку у Художньому салоні провели 20 років тому, тоді це була виставка плакатів. Цьогорічна ж тема заходів – кров.

Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної організації НСХУ

- Це та субстанція, яка робить основи життя, і так само через цю субстанцію люди набувають і великих проблем, які є загрозою людству врешті-решт.

На виставці свої роботи представили 6 художників. Кожен з них – унікальний у своєму баченні та у стилі. Серед творців, які прагнуть привернути увагу до людей, хворих на СНІД, – Олег Мінгальов, він представляє 5 своїх картин. Роботи для виставки чоловік написав упродовж останніх 3-х тижнів, і у них поєднує червоний, пурпурний та золотий кольори.

Олег Мінгальов, художник

- За моєю спиною – 2 останні роботи у червоному. Це якраз у стилі трансмодерн. Чому трансмодерн? Це тому, що ми перестрибуємо через весь ХХ вік, через це бурхливе сторіччя, і застрибуємо у майбутнє.

До участі у створенні виставки «Колір крові – вогонь, любов і життя» долучилися і Григорій Волков, Анатолій Лавренко, Галина Рідна та Тетяна Шуляк. Серед творців ідеї та концепції заходу – Руслана Анічина. Жінка стверджує: червоний колір ідеально підходить до теми Всесвітнього дня пам'яті жертв СНІДу. Акція покликана розповісти більше про проблему, тим самим прибравши відчуття страху.

Руслана Анічина, художниця

- Я боюсь невідомого, я боюсь того, чого не бачу. А як для мене, зайвий раз нагадати, що червоний – він є, він є природній, він є прекрасний. Це прийняття, прийняття червоного й прийняття нас цілком, з кров'ю.

Виставка у Художньому салоні триватиме до 20 травня.

Стрічка новин